You are here

Active Brothers

First Namesort descending Last Name Pledged Major Year Position/Chair Position/Chair (2)
Adam Zakaris Spring 2016

BS Finance

2020

Andreas Petrides Spring 2018

BS Computer Engineering

2021

Andrew Smiley Fall 2015

BS Political Science and Economics

2020

Andrew Bindelglass Fall 2018

BS Business Administration

2023

Andrew Croy Spring 2017

Bioengineering

2020

Community service
Andy Mattson Spring 2014

Undeclared

2018

Philanthropy Chair
Anthony Brookes Spring 2016

Economics

2020

Anthony Brookes Fall 2016

BS Economics

2020

Ben Prisby Spring 2016

BS Computer Engineering

2019

Philanthropy Chair
Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Bilal Ahmed Fall 2015

BS Health Science

2019

Brandon Hresko Fall 2018

BA English

2022

Cyril Medabalimi Spring 2018

BS Bioengineering

2021

Grand Questor Philanthropy Chair
Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Rush Chair
Jack Madden Fall 2017

BSBA (Marketing)

2021

Vice Grand Councilor Rush Chair
Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

James Rouse Fall 2018

BS Biology

2022

Jerome McKeever Fall 2015

BS International Business

2019

John Katramados Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2019

Joshua Beitle Spring 2015

BS Psychology

2018

Jun Hasegawa Fall 2018
Justin Millar Spring 2017

Economics

2020

Keshav Sharma Spring 2018

Politics, Philosophy, and Economics

Third

Kieran Mital Fall 2016

BS Business Administration

2019

Pledgemaster
Luke Hong Spring 2018

Finance/Econ w/ Data Science Minor

2021

Matthew Flynn Fall 2016

BS Finance

2021

IFC Representative Brotherhood Engagement
Matthew Ferber Spring 2017

CS and Music Tech

2nd

Brotherhood Engagement
Matthew Fishman Spring 2017

BA Music and BS Mathematics

2022

Risk Management
Matthew Wojtowicz Fall 2017
Max Zebrowski Spring 2018

Accounting

2021

Michael Lange Fall 2018

Economics and Business Administration

2022

Grand Scribe
Nicholas Dentato Fall 2014

BS Business Administration/Finance

2019

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Grand Councilor Rush Chair
Quincy Els Fall 2016

BS Computer Science/Music Composition Through Technology

2021

Grand Marshall Philanthropy Chair
Robert Newman Fall 2017

Chemical Engineering

2020

Secretary Community service
Ryan McGuire Fall 2018

BS Business Administration

2021

Shervin Zand Fall 2018

BS Business Administration

Tyler Hardy Spring 2018

BS Behavioral Neuroscience

2020

William Finnegan Spring 2018

BS Accounting

2021

Community service Historian
William Hackney Fall 2018

BS Computer Science and Mathematics

2021

Zachary Feigelson Fall 2017

Industrial Engineering

2021

Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

2