You are here

Alumni

First Namesort descending Last Name Pledged Major Year
Daniel McDonald
Daniel Simeone Spring 2011

Theater

2015

Daniel Clark Winter 1997

BS Business Administration

2001

Daniel Torre

Pharmacy & Associated Health

1973

Daniel Doppstadt Fall 2009

History

Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Darren DeBourke Winter 1993
David Scarbeau

Industrial Engineering

1970

David Conlon

BS Business Administration

1970

David Carberry 1989

Mechanical Engineering Technology

1991

David Standley

BS Civil Engineering

1921

David Farragher Winter 1982

BS Political Science

1986

David Malakh Fall 2019
David Brainerd Fall 2020

BS Computer Science

2023

David LaBrecque

1970

David Morrissey

Electrical Engineering

1942

David King Fall 1966
David Parsons

Business Administration

1966

David Cameron

1953

David Fickenger
David Huston

Mechanical Engineering

1952

David Remsen

Education

1967

David Teall

Business Administration

1966

David Doyle

Civil Engineering

1967

David Morrison Spring 1984

Business Admin

1987

David Goldstein Fall 2005

Computer Science

2010

David Beshara

Engineering

1958

David Ballou

1949

David Ellis

1936

David Pillsbury

Business Administration

1958

David Lemasa Winter 1995

Criminal Justice

1998

David Semenza

Liberal Arts

1971

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Dennis Doyle

Business Administration

1970

Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Donald Owen

BS Business Administration

1960

Donald Solomon

1967

Donald Conway

Liberal Arts

1951

Donald Lundstrom Fall 1961

BS Mechanical Engineering

1966

Donald Bean

1935

Donald Stickles

Chemical Engineering

1948

Donald Woods

1937

Donald Sullivan
Donald Denault

Engineering

1951

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

Donald Turner

Liberal Arts

1958

Donald Lloyd

1939

Donald Macbrien

1934

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

Donald Meyer

Civil Engineering

1989

Donald Chase

1956

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Douglas Connors

1973

Dwight Bohaker

1978

E. Bowditch Fall 1981
E. Dill

1926

Earl Damon

Liberal Arts

1945

Earle Combellack

Engineering

1940

Ed Fine
Ed Boyajian Spring 1967

BS Civil Engineering

1969

Edgar Johnson

1956

Edmund Royds

1937

Edmund Lapham

1942

Edmund Ryan

1932

Edward Taylor

1953

Edward O'Brien

1965

Edward Simonin

1952

Edward Barrett Fall 2008

Environmental Science

2013

Edward Cerninka

BS Business Administration

1955

Edward Ball

1965

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Edward Lamb

1948

Edward Fischer

Electrical Engineering

1931

Edward Danahy

1956

Edward Debery

1947

Edward Barnes Spring 1948

1951

Edward Oppenheimer

Business Administration

1975

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Edward Van Naerssen

1965

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Edward Bowler

BS Mechanical Engineering

1964

Edward McCafferty

Business Administration

1983

Edward Shortell

1939

Edwin O'Connor

1931

Edwin West

BS Electrical Engineering

1958

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Elmer Linell

1925

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Elroy Heath

Electrical Engineering

1927

Eric Koscher Spring 2007

Biochemistry

2011

Eric Chetwynd

Liberal Arts

1960

Eric Smith Fall 2006

Entrepeneurship

2011

Eric Gerney
Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

Eric Braverman

BS Business Administration

1976

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Eric Bielby Spring 2000

BS Civil Engineering

2004

Ernest Held
Ernest Kovacs

1962

Pages