You are here

Alumni

First Namesort descending Last Name Pledged Major Year
Nathan Kocon Fall 2000

Business Administration

2005

Nathaniel Wilkie Fall 1995

Criminal Justice

2000

Neil Magazine Fall 2016

Marketing and Political Science

2018

Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Nicholas Convery Fall 1998

Criminal Justice

2002

Nicholas Hallowell Fall 2012

Economics

2016

Nicholas Willing Fall 2008

Criminal Justice

2013

Nicholas Montello

1953

Nicholas Dentato Fall 2014

BS Business Administration/Finance

2019

Nikhil Ramakrishnan Fall 2019

BS Marketing

2022

Nils Gustavson

1934

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Noah Massry Fall 2019

BS Computer Science

2022

Noah Skelton Spring 2019

BS Computer Science

2023

Norman Francis

1956

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Norman Baron Fall 1963

BA

1967

Norman Vail

Engineering

1965

Normand Mailhot

Business Administration

1972

O. Pullen

1943

Obediah Gibson

Business Administration

1964

Oren Foley

Business Administration

1953

Ori Nahum Spring 2015

BS Business Administration

2019

Orion Evans

BS Business Administration

1952

Orville Lindsay

1932

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Otis Thorndike

1935

Otto Bartels

1942

Otto Grieshaber Fall 1978

BBA (Temple University)

1984

Owen Thurm Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Partick Burns

1971

Patrick Tylek Spring 2005

Biology

2009

Paul Carroll

BS Business Administration

1976

Paul Fuller

1931

Paul Hannigan

Civil Engineering

1973

Paul Borosavage

Criminal Justice

1979

Paul Daly
Paul Lyons

1935

Paul Hays

Industrial Engineering

1974

Paul Driscoll

Business Administration

1971

Paul Solberg

Business Administration

1964

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Paul Filkins
Paul Cowan Summer 1972

BS Liberal Arts

1965

Paul Dietenhofer Fall 1970

BS Business Administration

1974

Paul Reed

1925

Pavan Hirpara Spring 2019

BS Computer Science

2022

Pedro Silva Fall 2014

BS Computer Science/Mathematics

2018

Peter Manganaro

Arts & Science

1983

Peter Arnold

1974

Peter Jones

Liberal Arts

1971

Peter Moore

Education

1958

Peter Woloschuk
Peter Morse

Business Administration

1961

Peter Cioffi

1948

Philip Evans

BS Mechanical Engineering

1950

Philip Weston

BS Electrical Engineering

1924

Philip Palumbo

BS Mechanical Engineering

1974

Philip French

1974

Philip Chrusz

Business Administration

1969

Philip Mandel

1969

Philip Wise

1977

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Quincy Els Fall 2016

BS Computer Science/Music Composition Through Technology

2021

R. Gosselin
Ralph Bernard

1957

Ralph Lewis

1920

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Ralph Joyce
Ralph Hermann

Business Administration

1953

Ralph Rollins

1938

Raluchukwu Ofomata Fall 2017

BS Electrical Engineering

2020

Randy DeLeo Fall 1988

BS Marketing

1991

Ray Banks

1945

Raymond Munn

Mechanical Engineering

1969

Raymond Rich
Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

Raymond Munn Fall 1965

BSME

1969

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

Raymond Senecal
Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Raymond Richardson

1929

Reginald Cardozo Fall 1998
Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

Richard Cerni
Richard Hermann

Marketing & Entrepreneurship

1990

Richard Rubow

1971

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

Richard Cook
Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Richard Beckley

1924

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Richard Call
Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

Richard Anderson

Criminal Justice

1980

Richard Clark Winter 1959

BS Business Administration

1963

Richard Locke

1935

Richard White

Chemical Engineering

1955

Pages