You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

Zachary Feigelson Fall 2017

BS Industrial Engineering

2021

Younes Sherkat Spring 2014

BS Electrical Engineering

2018

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Winston Brooks

1928

Winslow Stahle

1929

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Willie Ames Winter 1996

Business Administration

1998

William Derosier
William Shanks Fall 2019

BS Entrepreneurship and New Venture Management

2023

William Smith
William Donoghue
William Finnegan Spring 2018

BS Accounting

2020

William Gefteas Winter 1961

BS Business Administration

1964

William Center

1944

William Schall Winter 1981
William Ewing

Arts & Sciences

1989

William Iacuessa

Chemical Engineering

1969

William Borch Spring 2014

BS Communications

2018

William Harnden

1966

William Messieri

BS Industrial Engineering

1973

William Chantrell Summer 1972

BS Civil Engineering

1976

William Harding
William Jennings

1968

William McKenzie

1938

William Stratton

1930

William McNamara

Criminal Justice

1999

William Hackney Fall 2018

BS Computer Science and Mathematics

2021

William Allan

1924

William Hoag

Industrial Engineering

1971

William Smith
William Donahue
William Gittes

BS Education

1969

William Coleman

BS Civil Engineering

1993

William Abrams

Civil Engineering

1928

William Foisy

Business Administration

1967

William Raybuck

1939

William Skelding

Chemical Engineering

1973

William Paxton

1930

William Vesey

1972

William Sullivan

1961

William Freestone 1962

BS Business Administration

1964

William Malcolm
William Fallon Fall 2008

Business Administration- Accounting and Information Systems

2013

William Lee Winter 1997

BS Business Administration

2001

William Butler

1934

William Jones

1949

William Ogonowski

1976

William Pirzl

1948

William Goodhue

Chemical Engineering

1965

Willard Robinson

Business Administration

1966

Wiliam Allen

Civil Engineering

1924

Wesley Chalker

Mechanical Engineering

1951

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Wayne Moore

Lincoln

1984

Wayne Clark

BS Administrative Engineering

1928

Wayne Tatro

1966

Warren Duane

Education

1965

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Warren Chilson

1924

Walter McGourty Winter 1961

BSBA

1965

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Walter Curley

Business Administration

1947

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Walter Sorrow
Walter Valencia Fall 1991

Civil Engineering

1994

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Walter Fife

1953

Walter Forbush

1931

Walter McNamara

BS Business Administration

1977

Walter Savage

1953

Walter Kennedy

1921

Viswajith Gopinathan Fall 2017

BS Computer Science & Finance

2021

Vincent Padula

1982

Viljo Rekola

Civil Engineering

1943

Vernon Ayles

1925

Vernon Peterson

BS Mechanical Engineering

1921

Vernon Padham

1929

Varun Sattenapalli Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Valdis Goncarous
Unknown Pratcor
Tyler Hardy Spring 2018

BS Behavioral Neuroscience

2020

Tyler Brandow Fall 2004

Health Science

2009

Tracy Greene

Business Administration

1968

Tom Goodban
Todd Bacon Fall 1984

BS Finance & Insurance

1987

Timothy Vitulli Spring 2007

Business Administration

2011

Timothy O'Shea Fall 1974

Criminal Justice

1977

Timothy Geis Fall 1989

Civil Engineering

1996

Timothy Coleman

1975

Tim Farrenkopf Spring 2006

BS Environmental Geology

2009

Thomas Errico

Civil Engineering

1985

Thomas Sentementes

Chemical Engineering

1954

Thomas Cavanaugh
Thomas Barnish

Electrical Engineering

1985

Thomas Voss Winter 1975

Liberal Arts

1978

Thomas Hughes Spring 2019

BS Mechanical Engineering

2022

Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Thomas Rogers

1937

Thomas Ellis

1970

Pages