You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Robert Baker

Business Administration

1987

Robert Young

Mechanical Engineering

1943

Robert Dupras
Robert Lundbohm Fall 1998

Criminal Justice

2002

Robert Howard Fall 2000

Business Administration

2005

Robert Hyldburg

1981

Robert Schneiderhan
Robert Johnson

1964

Robert Hegarty

Business Administration

1965

Robert Zetterberg

Business Administration

1961

Robert Surprenant

BS Business Administration

1964

Robert Burgess

1976

Robert Weston

Business Administration

1970

Robert Graves

1956

Robert McMellon

Chemical Engineering

1961

Robert Newman Fall 2017

BS Chemical Engineering

2020

Robert Davis

BS Business Administration

1957

Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

Robert Ashley
Robert Whalen Spring 1966

did not graduate

Robert Carter
Robert Hatfield Fall 1959

B.S. Management

1961

Robert Dennis

1929

Robert Stewart Spring 1960

Business Admin

1964

Robert Young

University College

1963

Robert Milewski

BS Business Administration

1979

Robert Brenna

1976

Robert Petrin

Business Administration

1963

Robert Walter
Robert Tabor

1947

Robert Geary

Mechanical Engineering

1950

Robert Grieve

Business Administration

1934

Robert Zacher

1937

Robert Brochu

Industrial Engineering

1961

Robert Washburn

BS Business Administration

1963

Robert Thorpe

BS Engineering

1947

Robert Hoagland
Robert Kauffunger Winter 1958

Civil Engineering

1963

Robert Wood

Business Administration

1988

Robert Bartlett

1941

Robert Doyle

Chemical Engineering

1943

Robert Russell

BS Business Administration

1976

Robert Heidel

Liberal Arts

1951

Robert Benoit
Rithesh Kayathi Fall 2019

Data sciences and Business Administration

2024

Rick Bourne
Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

Richard Clark Winter 1959

BS Business Administration

1963

Richard Locke

1935

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

Richard White

Chemical Engineering

1955

Richard Ohsol

Liberal Arts

1967

Richard Thomas Fall 1967

BS Business Administration

1971

Richard Bordiere

198x

Richard Beckley

1924

Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

Richard Moore

BS Business Administration, Marketing

1969

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Richard Piselli Fall 1998

Finance

2003

Richard Anderson

Criminal Justice

1980

Richard McLaughlin

Electrical Engineering

1960

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Richard Hartwell

Business Administration

1970

Richard Bourne Spring 1967

BS Electrical Engineering

1969

Richard Porter
Richard Nagy Winter 1980

Human Services

1989

Richard Anton
Richard Domey
Richard Labelle

1962

Richard Gagnon

1959

Richard Trench

1952

Richard Cerni
Richard Mood

Business Administration

1974

Richard Anderson

Liberal Arts

1953

Richard Tilley

1952

Richard Hopkins

1954

Richard Cook
Richard Jordan

Business Administration

1932

Richard Turaniczo
Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

Richard Call
Richard Hermann

Marketing & Entrepreneurship

1990

Richard Adams

Business Administration

1954

Richard Rubow

1971

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

Richard Bolender
Reginald Cardozo Fall 1998
Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

Raymond Munn Fall 1965

BSME

1969

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

Raymond Senecal
Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Raymond Richardson

1929

Raymond Munn

Mechanical Engineering

1969

Raymond Rich
Ray Banks

1945

Randy DeLeo Fall 1988

BS Marketing

1991

Raluchukwu Ofomata Fall 2017

BS Electrical Engineering

2020

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Ralph Joyce

Pages