You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Michael Bilow Winter 1992

Journalism

1995

Michael Mecsas

Chemical Engineering

1960

Michael Hanlon

Civil Engineering

1967

Michael Sumner

1971

Michael St.Germain Spring 2007

Business Administration

2011

Michael Barbour Fall 2014

BS Business Administration/Economics

2018

Michael Watts Fall 2008

BS Behavioral Neuroscience

2011

Max Zebrowski Spring 2018

BS Accounting

2021

Mauritz Anderson
Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Matthew Wojtowicz Fall 2017

BS Data Science

2022

Matthew Flynn Fall 2016

BS Finance

2021

Matthew Hanley Fall 1997

Economics

2002

Matthew Iadone Fall 2004

Business Administration

2009

Matthew Stowe Fall 2000

Computer Science

2005

Matthew Paquin Winter 1990

BS Civil Engineering

1993

Matthew Ferber Spring 2017

BS Computer Science and Music Technology

Matthew Fishman Spring 2017

BA Music and BS Mathematics

2022

Matthew Lototski Fall 2002

Mechanical Engineering

2007

Matthew Lieberman Fall 2011

Mechanical Engineering

2016

Matthew Miner Spring 2005

Mechanical Engineering Technology

Matthew Plosker Fall 1998

2003

Matthew Little Fall 2006

Finance and Insurance/Accounting

2011

Matthew Gabak Fall 2006

Mechanical Engineering

2009

Matt Bradbard Fall 1995

BS Business Administration

2000

Mathew Reilly Fall 1988

Marketing

1990

Marvin Carter Fall 2002

Communications

2005

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

Mark Wenckus

Business Administration

1973

Mark Draheim Winter 1992

BS Mechanical Engineering

1994

Mark O'Quinn
Mark Petersen

Computer Science

1984

Mark Weinker
Mark Kurcon

Business Administration

1991

Mark Tankell
Mark Anderl

Liberal Arts

1979

Mario Mino

Business Administration

1998

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Malachy Burke Fall 2014

BS Entrepreneurship/Finance

2018

Lyndon Patrie
Luke Hong Spring 2018

BS Finance/Econ w/ Data Science Minor

2021

Luis Paz

1983

Luigi D'Ambrosi

Business Administration

1964

Luan Pham
Louis Rodgers Spring 1952

BS Chemical Engineering

1959

Louis DiRopo

Business Administration

1956

Louis Schall

Electrical Engineering

1942

Linus Aldrich
Lester Meserve

1932

Leslie Waugh

BS Civil Engineering

1925

Leslie Taylor

BS Mechanical Engineering

1925

Leroy Filmore
Leonard D'Innocenzo

Business Administration

1970

Leonard Burke

BS Industrial Engineering

1970

Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Leonard Riker
Leonard Harten Spring 1963

BS Business Administration

1967

Leon Hall

1941

Leon MacKenna

1926

Leon Sudrabin

1936

Leighton Corliss

1937

Lawrence Clark

BS Administrative Engineering

1928

Lawrence Mikulski Winter 1981

BS Electrical Engineering

1988

Lawrence Harrison

BS Chemical Engineering

1969

Lawrence Goodridge

Mechanical Engineering

1929

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Lawrence Hersh

Liberal Arts

1974

Lauris Bradbury

BS Electrical Engineering

1928

Laurent Cormier

1934

Laurence Redgate

Business Administration

1948

L. Anderson
Kushal Raval Spring 2014

BS International Business

2017

Kieran Mital Fall 2016

BS Business Administration

2019

Kevin McGowan Fall 1998

Computer Science

2002

Kevin Coleman Summer 1992

Business Administration

1995

Kevin Dawson

1958

Kevin Mahoney

BS Business Administration

1980

Kevin Lawler
Kevin Sorgi

Education

1970

Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Kevin Hutchinson

BS Business Administration

1977

Kevin Liu Fall 2006

Mechanical Engineering

2011

Keshav Sharma Spring 2018

BS Politics, Philosophy, & Economics

Kenneth Brown

Business Administration

1954

Kenneth Sutton

1959

Kenneth Horan

1991

Kenneth Sobocinski Fall 1973

None

Did not

Kenneth Griffin
Kenneth Spadola

Civil Engineering

1974

Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

Kenneth Barney

1924

Kenneth Hume

Business Administration

1971

Kenneth Foster

BS Business Administration

1969

Kenneth Markussen

BS Civil Engineering

1969

Ken Potter

198x

Keith Jameson

BS Mechanical Engineering

1959

Pages