You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Gilbert Norten

1928

Gilbert Perry

1921

Gerard DeNapoli

1941

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Gerald Curren

Electrical Engineering

1935

Gerald Darling

Chemical Engineering

1953

Gerald Sullivan
Gerald Doull

Mechanical Engineering

1957

Gerald Driscoll Summer 1963

BS economics

1968

Gerald Deshaies

University College

1970

Gerald Driscoll
Georges Magides Spring 2014

BS Environmental Science/ Economics

2018

George Goodson

Chemical Engineering

1938

George McLean

1934

George Sorensen

1937

George Allen
George Morrison

Bouve College

1966

George Makosiej Spring 1961

Mechanical Engineering

1965

George Gallighar

1956

George Clements

BS Civil Engineering

1921

George Cookup

1929

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

George Crocker

Civil Engineering

1932

George Darling

1948

George Norton

1926

George Osborne

Lincoln College

1962

George Watt

1951

George McKenna

1926

George Lookup

Civil Engineering

1929

George Hall

Business Administration

1953

George Mallion

1920

George McKewen

1924

Gary Lowenstein

1973

Gary Fontaine

1981

Gary Mercier Fall 1981
Gary St. Hilaire Spring 1992

Mechanical Engineering

1997

Garry Tice Fall 1982

Acounting

Fredrick Kibble

Civil Engineering

1967

Frederick Pratson

1959

Frederick Young

Business Administration

1963

Frederick Brodsky

Business Administration

1966

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Franklin Lilley

Business Administration

1931

Frank Bolender

1953

Frank Laurino

Criminal Justice

Frank Heron
Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Francis Shea

1932

Francis Paul

1961

Francis Dolan

Business Administration

1970

Francis Carroll

1924

Francis Heran

1987

Francesco Marino Spring 2012

Mechanical Engineering

2016

Foster Bolton

Mechanical Engineering

1947

Forrest Perkins Spring 2014

BS Architecture

2018

Finn Sorensen
Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Everett Fieber

1930

Evan Bangs Fall 2017

Civil Engineering

2022

Evan Weiner Fall 2006

Mechanical Engineering

2011

Evan Lynch Spring 2019

BS Psychology

2023

Eugene Raffone

1958

Eugene Flanagan

BS Business Administration

1987

Eugene Diulio

Business Administration

1959

Esteban Flores Spring 2007

Accounting

2011

Ernest Held
Ernest Kovacs

1962

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

Eric Koscher Spring 2007

Biochemistry

2011

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Eric Gerney
Eric Bielby Spring 2000

BS Civil Engineering

2004

Eric Chetwynd

Liberal Arts

1960

Eric Braverman

BS Business Administration

1976

Eric Smith Fall 2006

Entrepeneurship

2011

Elroy Heath

Electrical Engineering

1927

Elmer Linell

1925

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Edwin West

BS Electrical Engineering

1958

Edwin O'Connor

1931

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Edward O'Brien

1965

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Edward Barrett Fall 2008

Environmental Science

2013

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Edward Ball

1965

Edward Lamb

1948

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Edward Van Naerssen

1965

Edward Danahy

1956

Edward Debery

1947

Edward Barnes Spring 1948

1951

Edward Oppenheimer

Business Administration

1975

Edward Bowler

BS Mechanical Engineering

1964

Pages