You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

Clifford Goodwin

BS Business Administration

1981

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Christopher Kitchin Fall 2000

BS Architecture

2005

Christopher Grasso Spring 2013

BA International Affairs

2016

Christopher Ceddia

Mechanical Engineering Technology

1991

Christopher Owen
Christopher Prochaska Fall 2006

BS Mechanical Engineering

2011

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Christopher Visocchi Fall 1997

Finance

2001

Christian Evans Fall 2017

BS Health Sciences

2021

Christian Hockey Fall 2006

Arts and Sciences

2012

Chris Simeone Fall 2000

Criminal Justice

2005

Chris Robbat Spring 2007

Mechanical Engineer

2011

Chris Uden
Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Chester Milewski

1938

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Charles Smith

1967

Charles Patterson

1942

Charles Grant

1973

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Charles Ford

1941

Charles Alexson

Mechanical Engineering

1968

Charles Bordeau

1953

Charles Hillis
Charles Curtin

1968

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Charles Tongue

1942

Charles Nelson
Charles Brown

1930

Charles Cooke

1928

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Charles Abend

1942

Charles Hunt

1939

Charles Tierney
Charles Urlass

1938

Charles Clerkin Fall 2011

BS Mechanical Engineering

2016

Charles Paterson

BS Industrial Engineering

1958

Chaplin Tyler

1920

Casey Durkin Spring 2013

Journalism

Did not graduate

Carnig Izmirian Winter 1963

BSIE

1967

Carmen Iannuccilli Fall 1963

Business Mgt

1965

Carlyle Johnson

1932

Carlton Bennett

1952

Carlton Hathaway
Carlton Gibson

1966

Carlos Garcia Fall 2013

Political Science

2016

Carlo Anamasi

Civil Engineering

1990

Carl Godfrey

1926

Carl Healy

1964

Carl Eurenius

1934

Cameron Scoons Fall 2019

BS Computer Science

2022

Calum Boone Spring 2019

BS Business Administration & Design

2023

C. Fryberg

1964

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

Byron Wiederkehr

1936

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

Bruce Hamill

1964

Bruce Noel
Brother Borrows
Brian Knowles Spring 2014

BS Business Administration

2018

Brian Guzman
Brian Guzman Spring 1999

Business Administration

2003

Brian Curtin

BS Business Administration

1973

Brian Hickey Fall 2003

Political Science

2008, Uconn

Brian Conroy Fall 2005

Engineering

2010

Brian Panek Spring 2013

BS Business

Did not graduate. Dropped out.

Brian Mulroe

Mechanical Engineering

1989

Brian McCaffrey

Business Administration

1999

Brennan Caruthers Fall 2014

BS Finance

2018

Brenden Roisin Fall 2009

Supply Chain Management

2010

Brenden Keating Winter 2004

Political Science

2007

Brendan Barry Fall 2012

Mechanical Engineering

2016

Brandon O’Connell Fall 2007

Business

2012

Brandon Hresko Fall 2018

BS Business Administration

2022

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Boyd Max
Björn von Schoultz Fall 1964

BS Business Administration

1969

Bjorn Von Schoultz

BS Business Administration

1969

Bill Squillace
Bilal Ahmed Fall 2015

BS Health Science

2019

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Bernard Lannquist

BS Industrial Engineering

1967

Bernard Heavey

Business Administration

1965

Benjamin Alonzo Fall 2019

BS Computer Science & Business Administration

2023

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Ben Prisby Spring 2016

BS Computer Engineering

2019

Ben Newfield Fall 2020

BS Computer Science

2023

Barry Paine

1936

B. Tyler
Austin McHugh

BS Industrial Engineering

1954

August Friensehner

Pages