You are here

Alumni

First Name Last Namesort descending Pledged Major Year
Walter Sorrow
Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Kenneth Spadola

Civil Engineering

1974

Roger Spafford

1931

Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Myron Spencer
Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Roger Squier

Civil Engineering

1925

Bill Squillace
Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Gary St. Hilaire Spring 1992

Mechanical Engineering

1997

Michael St.Germain Spring 2007

Business Administration

2011

Winslow Stahle

1929

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Jonathan Starke Winter 2004

Political Science

2008

Spencer Stein Winter 2004
Jefferey Stevens Fall 1999

Criminal Justice

2004

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Robert Stevenson
Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Robert Stewart Spring 1960

Business Admin

1964

Donald Stickles

Chemical Engineering

1948

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

Scott Story

1973

Matthew Stowe Fall 2000

Computer Science

2005

Samual Strahan
S. Stranaham
William Stratton

1930

James Stretton

BS Business Administration

1978

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Leon Sudrabin

1936

Donald Sullivan
Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

William Sullivan

1961

John Sullivan

Engineering

1967

Daniel Sullivan Fall 1997

BS Management Information Systems

2002

Gerald Sullivan
Michael Sumner

1971

Thomas Sunborg

1940

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Robert Surprenant

BS Business Administration

1964

Kenneth Sutton

1959

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

Allen Swenson

BS Business Administration

1964

Joseph Sylvester

1928

Robert Tabor

1947

Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Mark Tankell
Wayne Tatro

1966

Leslie Taylor

BS Mechanical Engineering

1925

Edward Taylor

1953

James Taylor

1966

Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

David Teall

Business Administration

1966

Roland Theroux

1966

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Richard Thomas Fall 1967

BS Business Administration

1971

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

Otis Thorndike

1935

Robert Thorpe

BS Engineering

1947

Owen Thurm Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Garry Tice Fall 1982

Acounting

Joseph Tierney

1937

Charles Tierney
Herbert Tiffany

1931

Richard Tilley

1952

Robert Tillman Winter 1980

BS Civil Engineering

1972

Harry Tingley Fall 1968

Business Administration

1970

Michael Todesca Fall 2004

Health Science

2009

Charles Tongue

1942

Daniel Torre

Pharmacy & Associated Health

1973

Daniel Trefethen

Mechanical Engineering

1960

Michael Tremblay Fall 1980

BS Finance and Insurance

1984

Joanne Tremblay
Richard Trench

1952

Michael Trippi

1970

AKS Trust
Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Richard Turaniczo
Donald Turner

Liberal Arts

1958

Patrick Tylek Spring 2005

Biology

2009

B. Tyler
Chaplin Tyler

1920

Chris Uden
Charles Urlass

1938

Norman Vail

Engineering

1965

Walter Valencia Fall 1991

Civil Engineering

1994

Ian Van De Poll
Edward Van Naerssen

1965

Roy Verderber

Liberal Arts

1955

William Vesey

1972

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Pages