You are here

Alumni

First Name Last Namesort ascending Pledged Major Year
Younes Sherkat Spring 2014

BS Electrical Engineering

2018

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

Francis Shea

1932

John Sharp

1941

Keshav Sharma Spring 2018

BS Politics, Philosophy, & Economics

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

William Shanks Fall 2019

BS Entrepreneurship and New Venture Management

2023

Ap Shah Fall 2019

BS International Affairs and Economics

2022

Stephen Sewell

1977

John Severens

1959

Anthony Sestito

1966

Jason Serpe Spring 2019

BS Computer Engineering

2023

Thomas Sentementes

Chemical Engineering

1954

Thomas Senecal
Raymond Senecal
David Semenza

Liberal Arts

1971

Howard Sears

1932

Thomas Scott

1934

Cameron Scoons Fall 2019

BS Computer Science

2022

Daniel Scioletti
Michael Schweitzer Fall 1999

Bus/MIS/Finance

2004

Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

Karl Schwartz Winter 1981

BS Electrical Engineering

1986

Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Robert Schneiderhan
John Schneeweis Fall 2014

BS Economics

2017

William Schall Winter 1981
Louis Schall

Electrical Engineering

1942

Jeffrey Schake
David Scarbeau

Industrial Engineering

1970

Michael Sayward Fall 2007

Premed Biochemistry

2011

Walter Savage

1953

Varun Sattenapalli Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Michael Sanzone

1974

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Daniel Salus Spring 2013

BS Mechanical Engineering

Did not graduate NU

Sina Salehi Fall 2013

BS Behavioral Neuroscience

2017

Jurgen Saggerer 1974

B Mechanical Engineering

1975

Edmund Ryan

1932

Robert Russell

BS Business Administration

1976

Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

Richard Rubow

1971

Jonathan Royer Fall 2004
Edmund Royds

1937

James Rouse Fall 2018

BS Biology

2022

Michael Rones

Pharmacy & Associated Health

1990

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

Ralph Rollins

1938

Brenden Roisin Fall 2009

Supply Chain Management

2010

Thomas Rogers

1937

D. Rogers Fall 1968
Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

Louis Rodgers Spring 1952

BS Chemical Engineering

1959

Willard Robinson

Business Administration

1966

Cyrus Robinson

BS Business Administration

1966

Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

Chris Robbat Spring 2007

Mechanical Engineer

2011

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Jon Riley Spring 2011

Political Science

2014

Leonard Riker
Stephen Ridley

Liberal Arts

1968

Albert Ridinger

1977

Coburn Richardson

1931

Raymond Richardson

1929

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Raymond Rich
David Remsen

Education

1967

Viljo Rekola

Civil Engineering

1943

Jeffrey Reinfelder

BS Business Administration

1992

Mathew Reilly Fall 1988

Marketing

1990

Jeremy Reger

BS Arts & Sciences

2003

Steven Reed Fall 1988

Bouve

1990

Steven Reed
Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Paul Reed

1925

Laurence Redgate

Business Administration

1948

William Raybuck

1939

Kushal Raval Spring 2014

BS International Business

2017

Arthur Ratsy

1960

Nikhil Ramakrishnan Fall 2019

BS Marketing

2022

Stanley Rakowski

1946

Eugene Raffone

1958

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

James Quigley

BS Mechanical Engineering

1973

O. Pullen

1943

Christopher Prochaska Fall 2006

BS Mechanical Engineering

2011

Ben Prisby Spring 2016

BS Computer Engineering

2019

Frederick Pratson

1959

Unknown Pratcor
Ken Potter

198x

Richard Porter
Matthew Plosker Fall 1998

2003

Michael Plante

1974

Andrew Placido

Criminal Justice

1996

Richard Piselli Fall 1998

Finance

2003

John Pirzl

Civil Engineering

1954

William Pirzl

1948

Pages