You are here

Alumni

First Name Last Namesort ascending Pledged Major Year
Edmund Lapham

1942

Bernard Lannquist

BS Industrial Engineering

1967

Michael Lange Fall 2018

BS Economics and Business Administration

2023

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

John Lambert

1975

Edward Lamb

1948

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

David LaBrecque

1970

John LaBelle

1932

Richard Labelle

1962

Andrew Kwon Fall 2004
Mark Kurcon

Business Administration

1991

Ernest Kovacs

1962

Eric Koscher Spring 2007

Biochemistry

2011

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

Nathan Kocon Fall 2000

Business Administration

2005

Robert Knowlton

1944

Brian Knowles Spring 2014

BS Business Administration

2018

Christopher Kitchin Fall 2000

BS Architecture

2005

Hani Kitabwalla Fall 2019

BS Economics

2023

Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

David King Fall 1966
Thomas King Fall 1970

1975

Allen King

Business Administration

1968

James Kilroy

1942

John Kilbourne
John Kiladis

BA Physis

1966

John Kiladis

Liberal Arts

1966

Fredrick Kibble

Civil Engineering

1967

Joseph Kershaw

Business Administration

1956

Michael Kennedy Fall 1996

BS Business Administration

2000

Walter Kennedy

1921

Henry Kendall

1946

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

James Kehoe
Brenden Keating Winter 2004

Political Science

2007

Henry Kazanowski

1948

Rithesh Kayathi Fall 2019

Data sciences and Finance DSBA

2023

Robert Kauffunger Winter 1958

Civil Engineering

1963

Scott Katzelnick Spring 2006
John Katramados Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2019

Joseph Jupa

BS Chemical Engineering

1971

Ralph Joyce
Alec Jordan Spring 2016

BS Computer Science

2018

Richard Jordan

Business Administration

1932

Peter Jones

Liberal Arts

1971

Jason Jones Fall 2000

Computer Science

2005

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

William Jones

1949

Arthur Johnson

BS Electrical Engineering

1927

Joseph Johnson

BS Mechanical Engineering

1962

Gordon Johnson Fall 1972

BS Business Administration

1977

Edgar Johnson

1956

Carlyle Johnson

1932

Robert Johnson

1964

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Curtis Jerauld Spring 1968

Chemical Engineering

1972

William Jennings

1968

Gregory Jarbeau Fall 2001

Electrical Engineering

2005

Keith Jameson

BS Mechanical Engineering

1959

John Jacoby Spring 2015

Behavioral Neuroscience

2020

Michael Jabour Spring 2015

BS Civil Engineering

2018

Carnig Izmirian Winter 1963

BSIE

1967

James Iroy

1942

Alfred Ingham

Business Administration

1966

Astor Igidbashian

Engineering

1949

Carmen Iannuccilli Fall 1963

Business Mgt

1965

Matthew Iadone Fall 2004

Business Administration

2009

William Iacuessa

Chemical Engineering

1969

Robert Hyldburg

1981

Kevin Hutchinson

BS Business Administration

1977

David Huston

Mechanical Engineering

1952

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Charles Hunt

1939

Kenneth Hume

Business Administration

1971

Robert Hughes

Mechanical Engineering

1970

Sean Hughes Spring 2005

Criminal Justice

2009

Harry Hughes

1937

Thomas Hughes Spring 2019

BS Mechanical Engineering

2022

Brandon Hresko Fall 2018

BS Business Administration

2022

Alvah Hoyt

1932

Myron Howe
John Howard

1968

Robert Howard Fall 2000

Business Administration

2005

Jason Horvath Winter 1996

BS Business Administration

2000

Craig Horneck Fall 1966

BS Electrical Engineering

1970

Kenneth Horan

1991

Richard Hopkins

1954

Luke Hong Spring 2018

BS Finance/Econ w/ Data Science Minor

2021

Henry Homer

1940

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Ashton Holmes

BS Electrical Engineering

1925

Thomas Hollis

1941

Roger Hogue

BS Business Administration

1979

Julian Hoffman-Beechko Fall 2006

Entrepeneurship and Small Business Management

2009

Christian Hockey Fall 2006

Arts and Sciences

2012

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Robert Hoagland
William Hoag

Industrial Engineering

1971

Pages