You are here

Alumni

First Name Last Namesort ascending Pledged Major Year
John Hmurciak

Civil Engineering

1970

Pavan Hirpara Spring 2019

BS Computer Science

2022

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Charles Hillis
Arnold Hillier

1941

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Brian Hickey Fall 2003

Political Science

2008, Uconn

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Gregory Hetelekidis Winter 1994

BS Industrial Engineering

1998

Harry Hersh Winter 1966

B.S.E.E.

1970

Lawrence Hersh

Liberal Arts

1974

Frank Heron
Ralph Hermann

Business Administration

1953

Richard Hermann

Marketing & Entrepreneurship

1990

Francis Heran

1987

Robert Hennemuth Spring 2005

Engineering Technology

2009

Henry Hendall

1946

Ernest Held
Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

Robert Heidel

Liberal Arts

1951

Robert Hegarty

Business Administration

1965

John Heffron Summer 1992

Civil Engineering

1994

Arthur Hedlund

Business Administration

1946

Bernard Heavey

Business Administration

1965

Elroy Heath

Electrical Engineering

1927

Herbert Hearty

1924

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Carl Healy

1964

Andrew Hayward Fall 2019

BS Entrepreneurship

2022

Paul Hays

Industrial Engineering

1974

Arthur Hawes

1920

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Carlton Hathaway
Robert Hatfield Fall 1959

B.S. Management

1961

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Jun Hasegawa Fall 2018

BS Physical Therapy

2024

Richard Hartwell

Business Administration

1970

Leonard Harten Spring 1963

BS Business Administration

1967

Lawrence Harrison

BS Chemical Engineering

1969

William Harnden

1966

James Hardy
Tyler Hardy Spring 2018

BS Behavioral Neuroscience

2020

William Harding
Andrew Harder Spring 2007

Finance and Insurance

2011

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Paul Hannigan

Civil Engineering

1973

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Michael Hanlon

Civil Engineering

1967

Matthew Hanley Fall 1997

Economics

2002

Bruce Hamill

1964

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

Jason Halmen Winter 1997

BS Mechanical Engineering Technology

2001

Nicholas Hallowell Fall 2012

Economics

2016

Leon Hall

1941

George Hall

Business Administration

1953

Arthur Haines 1968

BS Mechanical Engineering

1972

William Hackney Fall 2018

BS Computer Science and Mathematics

2021

Brian Guzman
Brian Guzman Spring 1999

Business Administration

2003

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Nils Gustavson

1934

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Kenneth Griffin
Robert Grieve

Business Administration

1934

Otto Grieshaber Fall 1978

BBA (Temple University)

1984

Andrew Gregory

Business Administration

1990

Tracy Greene

Business Administration

1968

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

James Gray Fall 2000

Business Administration

2005

Robert Graves

1956

Joseph Graves
Christopher Grasso Spring 2013

BA International Affairs

2016

Charles Grant

1973

R. Gosselin
Viswajith Gopinathan Fall 2017

BS Computer Science & Finance

2021

Clifford Goodwin

BS Business Administration

1981

George Goodson

Chemical Engineering

1938

Lawrence Goodridge

Mechanical Engineering

1929

William Goodhue

Chemical Engineering

1965

Tom Goodban
Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

Johan Gonzalez Spring 2015

BS Criminal Justice

2018

Valdis Goncarous
David Goldstein Fall 2005

Computer Science

2010

Joseph Golab

1954

Carl Godfrey

1926

Arthur Glass

1937

Steven Giurlando
William Gittes

BS Education

1969

James Gilchrist

Liberal Arts

1965

Roger Gilbert
Roger Gilbert
Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

Carlton Gibson

1966

Obediah Gibson

Business Administration

1964

Eric Gerney
Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Timothy Geis Fall 1989

Civil Engineering

1996

William Gefteas Winter 1961

BS Business Administration

1964

Pages