You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Carlton Bennett

1952

John Wesolowski

Business Administration

1977

Tom Goodban
George Sorensen

1937

Edward Fischer

Electrical Engineering

1931

Paul Daly
Ralph Hermann

Business Administration

1953

Michael Rones

Pharmacy & Associated Health

1990

Gordon Anderson

Mechanical Engineering

1934

David Fickenger
Robert Knowlton

1944

David Huston

Mechanical Engineering

1952

John Nettles
George Crocker

Civil Engineering

1932

William Ewing

Arts & Sciences

1989

James Carlin

Civil Engineering

1937

Donald Meyer

Civil Engineering

1989

Robert Schneiderhan
John Pirzl

Civil Engineering

1954

Robert Hyldburg

1981

Granville Fuller

Business Administration

1949

Arthur Bakalar

Engineering

1926

Thomas Errico

Civil Engineering

1985

James Marshall

Electrical Engineering

1923

Bernie Randklev
David Farragher
Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

Edward Oppenheimer

Business Administration

1975

Arnold Hillier

1941

Joseph Ziehler

Lincoln College

1988

Donald Conway

Liberal Arts

1951

Michael Martin
Walter Savage

1953

James Kehoe
Allen King

Business Administration

1968

Edward Shortell

1939

Bernard Heavey

Business Administration

1965

Gregory O'Connor

Criminal Justice

1988

John Wilson

Business Administration

1952

George Lookup

Civil Engineering

1929

Joanne Tremblay
AKS Trust
David Morrissey

Electrical Engineering

1942

Earle Combellack

Engineering

1940

Saverio Zuffanti

1934

Thomas Sentementes

Chemical Engineering

1954

Peter Manganaro

Arts & Science

1983

Charles Abend

1942

John Sullivan

Engineering

1967

Oren Foley

Business Administration

1953

Walter McNamara
Latonya Yearsley
Daniel McDonald
Edward Cerninka

Business Administration

1955

Frederick Brodsky

Business Administration

1966

John McManus

Business Administration

1983

Mark Kurcon

Business Administration

1991

John Zicko
Francis Shea

1932

Harry Daw

1959

Stephen Marshall

1974

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Thomas Brown

Business Administration

1955

John Frank

1964

Richard Adams

Business Administration

1954

Alfred Ingham

Business Administration

1966

Robert Washburn

BS Business Administration

1963

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Paul Hays

Industrial Engineering

1974

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Michael Sumner

1971

Carlton Gibson

1966

James Smith

Business Administration

1963

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Coburn Richardson

1931

Albert Bury

Civil Engineering

1928

George Norton

1926

Dwight Bohaker

1978

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

John Caswell
Harold Oprandy

Mechanical Engineering

1950

Andrew Boyd

Civil Engineering

1974

Robert Johnson

1964

Michael Mecsas

Chemical Engineering

1960

John Andrews

1934

Russell Williams

Engineering

1940

Mark Tankell
James Stretton

BS Business Administration

1978

Anthony DiMaggio

Chemical Engineering

1943

Stephen Lewis
Thomas Rogers

1937

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Robert Douglas

Business Administration

1964

Pages