You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
David Remsen

Education

1967

Peter Woloschuk
Gerald Darling

Chemical Engineering

1953

George Osborne

Lincoln College

1962

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

Harry Meier
Donald Sullivan
Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

Steven Burack

Lincoln College

1977

Kevin Mahoney

BS Business Administration

1980

Charles Smith

1967

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

Howard Zaidwerger

1977

John Del Negro

BS Business Administration

1970

Charles Patterson

1942

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Ed Fine
Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

William Derosier
Anthony Piazzo

Cardiopulmonary Science

2000

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

John Morin

BS Electrical Engineering

1990

David Teall

Business Administration

1966

Mike Carbico
Carl Godfrey

1926

Kenneth Spadola

Civil Engineering

1974

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Richard Adams

Business Administration

1954

Charles Grant

1973

George Watt

1951

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Gary Fontaine

1981

Richard Domey
Richard Porter
Christopher Ceddia

Mechanical Engineering Technology

1991

James McEvoy

Liberal Arts

1972

Dwight Bohaker

1978

Stephen Lewis
Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Robert Johnson

1964

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Robert Hegarty

Business Administration

1965

John Frank

1964

Stephen Sewell

1977

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Luigi D'Ambrosi

Business Administration

1964

Peter Cioffi

1948

Edward Van Naerssen

1965

John Andrews

1934

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Henry Kazanowski

1948

William Raybuck

1939

Winston Brooks

1928

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

Richard Gagnon

1959

William Skelding

Chemical Engineering

1973

David Ballou

1949

James Kilroy

1942

Thomas Ellis

1970

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Thomas Hollis

1941

Vernon Padham

1929

William Coleman

BS Civil Engineering

1993

Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

Douglas Connors

1973

Roy Monson

1941

Joseph Sylvester

1928

Robert Burgess

1976

Normand Mailhot

Business Administration

1972

Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Paul Solberg

Business Administration

1964

Robert Bartlett

1941

Richard Labelle

1962

Willard Robinson

Business Administration

1966

Robert Zetterberg

Business Administration

1961

Alvah Hoyt

1932

Gerard DeNapoli

1941

William Paxton

1930

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Edmund Ryan

1932

Roger Deshaies

Liberal Arts

1960

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Laurent Cormier

1934

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Paul Carroll

BS Business Administration

1976

Thomas Martin

1965

Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Linus Aldrich
James Iroy

1942

Robert Graves

1956

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Stanley Waugh

1920

Arthur Hawes

1920

Charles Ford

1941

William Donoghue
Unknown Pratcor

Pages