You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Jack Coleman
Alfred Belanger

1965

Dana Picillo

1978

Mark Weinker
George Morrison

Bouve College

1966

Roland Theroux

1966

Stephen Marshall

1974

Stanley Naugh
Frank Laurino

Criminal Justice

Paul Filkins
Alfred Ingham

Business Administration

1966

Leonard Burke

BS Industrial Engineering

1970

Carlton Hathaway
Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Ken Potter

198x

Byron Wiederkehr

1936

John Cunningham

1968

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Rick Bourne
Joseph Golab

1954

J. Winslow
James Daily

Business Administration

1964

John Liberty

1956

Richard Turaniczo
Scott Story

1973

Francis Carroll

1924

Robert Heidel

Liberal Arts

1951

Laurence Redgate

Business Administration

1948

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Craig Andree

BA Liberal Arts

1976

Edwin O'Connor

1931

Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

Joseph Graves
Robert Young

University College

1963

Harry Daw

1959

Norman Francis

1956

Roy Verderber

Liberal Arts

1955

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Robert Dennis

1929

Dennis Doyle

Business Administration

1970

Paul Lyons

1935

John Skendall

Industrial Engineering

1935

William Iacuessa

Chemical Engineering

1969

Foster Bolton

Mechanical Engineering

1947

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Ashton Holmes

BS Electrical Engineering

1925

Edward Cerninka

BS Business Administration

1955

Edward Ball

1965

Vincent Padula

1982

Nils Gustavson

1934

Robert Hughes

Mechanical Engineering

1970

Lawrence Clark

BS Administrative Engineering

1928

Otto Bartels

1942

Luis Paz

1983

Robert Walter
Nicholas Montello

1953

Louis DiRopo

Business Administration

1956

Robert Tabor

1947

Sergio Maixner

1970

Donald Solomon

1967

David LaBrecque

1970

Lauris Bradbury

BS Electrical Engineering

1928

Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

Boyd Max
Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

William Harnden

1966

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Michael Martin

198X

George Gallighar

1956

Howard Pierce

1921

John Weisul

Engineering

1934

Gerald Doull

Mechanical Engineering

1957

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Walter Curley

Business Administration

1947

Ed Fine
Charles Tongue

1942

Keith Jameson

BS Mechanical Engineering

1959

Albert Bury

Civil Engineering

1928

Paul Hays

Industrial Engineering

1974

Daniel Scioletti
John Aldrich

1930

Eric Gerney
Frederick Pratson

1959

Ernest Held
Carlo Anamasi

Civil Engineering

1990

Charles Nelson
Gregory Couture

Arts & Sciences

1980

Valdis Goncarous
Austin McHugh

BS Industrial Engineering

1954

Steven Lilburn

BS Mechanical Engineering

1983

Gary Fontaine

1981

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

Peter Jones

Liberal Arts

1971

Samual Strahan
Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Francis Shea

1932

S. Foster
Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

Alfred Beswick

Electrical Engineering

1953

Pages