You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Thomas Cavanaugh
Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Raymond Senecal
John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Stanley Rakowski

1946

John Kiladis

Liberal Arts

1966

Craig Andree

BA Liberal Arts

1976

David Remsen

Education

1967

Robert Doyle

Chemical Engineering

1943

Peter Woloschuk
George Osborne

Lincoln College

1962

Charles Curtin

1968

B. Tyler
Kenneth Griffin
Harry Meier
Philip Chrusz

Business Administration

1969

Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Allen Cohen
Kevin Mahoney

BS Business Administration

1980

Charles Smith

1967

Edward Ball

1965

Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

David Ellis

1936

Howard Zaidwerger

1977

Charles Patterson

1942

George Darling

1948

Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

Thomas Sunborg

1940

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

Anthony Piazzo

Cardiopulmonary Science

2000

John Morin

BS Electrical Engineering

1990

John Connolly

1979

John Burgess
Kenneth Spadola

Civil Engineering

1974

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Otto Bartels

1942

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

George Watt

1951

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Thomas Finnegan

1955

Wayne Tatro

1966

Richard Porter
Gerald Deshaies

University College

1970

Leighton Corliss

1937

James McEvoy

Liberal Arts

1972

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

Stephen Lewis
Robert Benoit
Robert Johnson

1964

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

John Aldrich

1930

Robert Hegarty

Business Administration

1965

Stephen Sewell

1977

Walter Forbush

1931

Carl Godfrey

1926

William Donahue
Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Gordon Fraser

Business Administration

1958

Charles Grant

1973

William Center

1944

Richard Bolender
David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Henry Kazanowski

1948

Carlo Anamasi

Civil Engineering

1990

William Raybuck

1939

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

Andrew Boyd

Civil Engineering

1974

William Skelding

Chemical Engineering

1973

James Kilroy

1942

Richard Anton
Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Teauthur Drennon
Thomas Hollis

1941

Vernon Padham

1929

Leonard D'Innocenzo

Business Administration

1970

Chris Uden
Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Wayne Clark

BS Administrative Engineering

1928

Roy Monson

1941

Jack Coleman
Normand Mailhot

Business Administration

1972

Kenneth Brown

Business Administration

1954

Paul Solberg

Business Administration

1964

Richard Labelle

1962

Ray Banks

1945

Willard Robinson

Business Administration

1966

Robert Zetterberg

Business Administration

1961

Alvah Hoyt

1932

William Paxton

1930

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Astor Igidbashian

Engineering

1949

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Edmund Ryan

1932

Robert Surprenant

BS Business Administration

1964

Richard Gagnon

1959

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Donald Denault

Engineering

1951

Thomas Martin

1965

Leonard Burke

BS Industrial Engineering

1970

Pages