You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Francis Carroll

1924

James Iroy

1942

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Stanley Waugh

1920

Arthur Hawes

1920

James Fitzpatrick

University College

1974

Edward Taylor

1953

Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Unknown Pratcor
Kevin Lawler
Joseph Tierney

1937

Michael Donovan

Education

1969

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Herman Liehr

1930

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

Herbert Alexander

1941

Robert Weston

Business Administration

1970

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

John Sharp

1941

Rudolph Fornell

1932

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Mark O'Quinn
Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Richard Trench

1952

Robert Graves

1956

Robert McMellon

Chemical Engineering

1961

Edward Cerninka

BS Business Administration

1955

Donald Lloyd

1939

Foster Bolton

Mechanical Engineering

1947

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Donald Macbrien

1934

Lauris Bradbury

BS Electrical Engineering

1928

Thomas Sly

Computer Science

1985

Allen King

Business Administration

1968

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Raymond Richardson

1929

Paul Driscoll

Business Administration

1971

James Woods

1956

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Barry Paine

1936

Harry Dahlstrom

Mechanical Engineering

1947

Norman Vail

Engineering

1965

Lester Meserve

1932

Lawrence Clark

BS Administrative Engineering

1928

Richard Mood

Business Administration

1974

William Malcolm
Harold Somerville

1931

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Harry Hughes

1937

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Donald Bean

1935

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

John Gallagher
David Pillsbury

Business Administration

1958

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Peter Morse

Business Administration

1961

Henry McArdle

1943

Albert Bury

Civil Engineering

1928

Myron Spencer
Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Carl Healy

1964

Thomas Scott

1934

Eugene Flanagan

BS Business Administration

1987

James Taylor

1966

Obediah Gibson

Business Administration

1964

Anthony DiMaggio

Chemical Engineering

1943

Gregory Couture

Arts & Sciences

1980

Richard Tilley

1952

Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

Robert Douglas

Business Administration

1964

George McKenna

1926

Franklin Lilley

Business Administration

1931

Alfred Beswick

Electrical Engineering

1953

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

William Jones

1949

S. Stranaham
William Allan

1924

Henry Hendall

1946

Algot Forsberg

1931

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Richard Anderson

Liberal Arts

1953

Paul Reed

1925

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Charles Hillis
William Ogonowski

1976

John Curley

BS Business Administration

1948

Walter McNamara

BS Business Administration

1977

Richard Bordiere

198x

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Eric Braverman

BS Business Administration

1976

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Robert Ashley
Albert Ridinger

1977

Pages