You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Peter Woloschuk
Timothy Coleman

1975

George Osborne

Lincoln College

1962

B. Tyler
Kenneth Griffin
Thomas Brown

Business Administration

1955

Harry Meier
S. Stranaham
Norman Francis

1956

John Barber

1972

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

Dennis Doyle

Business Administration

1970

Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Arthur Bastain

1947

Kevin Mahoney

BS Business Administration

1980

James Denholm

Lincoln College

1969

Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

Howard Zaidwerger

1977

Charles Patterson

1942

Partick Burns

1971

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Thomas Sunborg

1940

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

Anthony Piazzo

Cardiopulmonary Science

2000

Robert Carter
Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

John Morin

BS Electrical Engineering

1990

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

E. Dill

1926

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

George Watt

1951

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Wayne Tatro

1966

Richard Porter
David Beshara

Engineering

1958

Finn Sorensen
Charles Alexson

Mechanical Engineering

1968

James McEvoy

Liberal Arts

1972

Roger Squier

Civil Engineering

1925

Ed Fine
Stephen Lewis
Robert Johnson

1964

John Cunningham

1968

Robert Hegarty

Business Administration

1965

Wesley Chalker

Mechanical Engineering

1951

Stephen Sewell

1977

Carl Godfrey

1926

Charles Bordeau

1953

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Harold Clarke

Business Administration

1949

Charles Grant

1973

Gary Fontaine

1981

Peter Arnold

1974

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Henry Kazanowski

1948

James Daily

Business Administration

1964

William Raybuck

1939

James Kilroy

1942

Harry Daw

1959

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Thomas Hollis

1941

Vernon Padham

1929

Chris Uden
Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

James Stretton

BS Business Administration

1978

John Frank

1964

Howard Barnes

1942

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

William Butler

1934

Roy Monson

1941

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

Normand Mailhot

Business Administration

1972

Richard Labelle

1962

Robert Dennis

1929

Willard Robinson

Business Administration

1966

Robert Zetterberg

Business Administration

1961

Alvah Hoyt

1932

Richard Cook
William Paxton

1930

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Edmund Ryan

1932

Joseph Cowan

Business Administration

1970

Robert Surprenant

BS Business Administration

1964

Richard Gagnon

1959

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

John Caswell
Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Thomas Ellis

1970

Thomas Martin

1965

Louis DiRopo

Business Administration

1956

James Iroy

1942

Gerald Doull

Mechanical Engineering

1957

Stanley Waugh

1920

Arthur Hawes

1920

Edward Taylor

1953

Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Unknown Pratcor

Pages