You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Unknown Pratcor
Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Kevin Sorgi

Education

1970

Kevin Lawler
Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Terance Brennan

Business Administration

1999

Herman Liehr

1930

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

Robert Weston

Business Administration

1970

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

John Sharp

1941

Earl Damon

Liberal Arts

1945

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Joseph Tierney

1937

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Mark O'Quinn
Richard Trench

1952

Robert Graves

1956

Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

Robert McMellon

Chemical Engineering

1961

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Charles Ford

1941

Ashton Bullard
Donald Lloyd

1939

David Cameron

1953

Donald Macbrien

1934

Stanley Beecher

1941

Allen King

Business Administration

1968

Raymond Richardson

1929

James Woods

1956

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

James DePaul
Barry Paine

1936

Norman Vail

Engineering

1965

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Lester Meserve

1932

Leon Sudrabin

1936

Albert Freije

Business Administration

1947

John Siegelman

BS Business Administration

1967

Gerald Driscoll
John Creapu

Electrical Engineering

1954

Richard Mood

Business Administration

1974

William Malcolm
William Abrams

Civil Engineering

1928

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Harry Hughes

1937

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

John Gallagher
David Pillsbury

Business Administration

1958

Alfonso Cavaliere

Civil Engineering

1937

William Smith
Ioannis Emmanuel

Business Administration

1963

Peter Morse

Business Administration

1961

Steve Black
Henry McArdle

1943

Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Carl Healy

1964

Thomas Scott

1934

Gerald Curren

Electrical Engineering

1935

James Taylor

1966

Obediah Gibson

Business Administration

1964

Warren Chilson

1924

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Everett Fieber

1930

Richard Tilley

1952

Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

George McKenna

1926

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Franklin Lilley

Business Administration

1931

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

William Jones

1949

Henry Hendall

1946

Gerald Darling

Chemical Engineering

1953

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Paul Reed

1925

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Charles Hillis
John Del Negro

BS Business Administration

1970

William Ogonowski

1976

Walter McNamara

BS Business Administration

1977

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

Michael Forrest

1964

Steven Burack

Lincoln College

1977

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Mike Carbico
Albert Ridinger

1977

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Richard Hopkins

1954

William Derosier

Pages