You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Joseph Zeller
Myron Howe
Francis Paul

1961

Paul Hannigan

Civil Engineering

1973

Robert Russell

BS Business Administration

1976

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Linus Aldrich
Dana Picillo

1978

George Morrison

Bouve College

1966

David Ellis

1936

Stephen Marshall

1974

George Darling

1948

Roger Spafford

1931

Allen Cohen
Alfred Ingham

Business Administration

1966

John Connolly

1979

Carlton Hathaway
John Burgess
Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Mark Anderl

Liberal Arts

1979

Ken Potter

198x

Stanley Naugh
Frank Laurino

Criminal Justice

Thomas Finnegan

1955

John Liberty

1956

Gerald Deshaies

University College

1970

Scott Story

1973

Leighton Corliss

1937

Edwin West

BS Electrical Engineering

1958

Robert Heidel

Liberal Arts

1951

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

Charles Tierney
Joseph Golab

1954

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Robert Benoit
Edwin O'Connor

1931

Joseph Graves
John Barber

1972

Walter Forbush

1931

William Donahue
Gerald Sullivan
Laurence Redgate

Business Administration

1948

Paul Lyons

1935

John Skendall

Industrial Engineering

1935

William Iacuessa

Chemical Engineering

1969

William Center

1944

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Donald Woods

1937

Ashton Holmes

BS Electrical Engineering

1925

Richard Bolender
Vincent Padula

1982

Charles Urlass

1938

Nils Gustavson

1934

Arthur Bastain

1947

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Gordon Fraser

Business Administration

1958

Noah Massry Fall 2019

BS Computer Science

2022

Tarek Ellithi Fall 1990

BS Chemical Engineering

1995

Matthew Wojtowicz Fall 2017

BS Data Science

2022

Carlos Garcia Fall 2013

Political Science

2016

Arthur Liefke Fall 1964

Didn't graduate

Jefferey Stevens Fall 1999

Criminal Justice

2004

Brian Conroy Fall 2005

Engineering

2010

Michael Clendenin Fall 1978

Bachelor of Science

1982

Adam Cote Fall 1992

BS Civil Engineering

1996

Steven Reed Fall 1988

Bouve

1990

Gregory Bertoni Fall 2002

BS Management Information Systems

2007

Timothy O'Shea Fall 1974

Criminal Justice

1977

Andrew Bindelglass Fall 2018

BS Business Administration

2023

Adam Wotherspoon Fall 2002

Journalism

2007

Walter Valencia Fall 1991

Civil Engineering

1994

Kevin McGowan Fall 1998

Computer Science

2002

Viswajith Gopinathan Fall 2017

BS Computer Science & Finance

2021

Jason Brown Fall 1998

Computer Engineering

2003

Cameron Scoons Fall 2019

BS Computer Science

2022

Christian Evans Fall 2017

BS Health Sciences

2021

Raymond Munn Fall 1965

BSME

1969

Christian Hockey Fall 2006

Arts and Sciences

2012

Evan Weiner Fall 2006

Mechanical Engineering

2011

Keith Fenn Fall 1988

BS Civil Engineering

1991

Marvin Carter Fall 2002

Communications

2005

Juan Gallego Fall 2017

BS Political Science

2020

John Chambers Fall 1981

Business Administration

1983

Jason Doughty Fall 1995

Communications

2000

Jason Jones Fall 2000

Computer Science

2005

Thomas Nickerson Fall 1953

BS Business Administration

1956

Brandon Hresko Fall 2018

BS Business Administration

2022

Dana Lopes Fall 2006

BS Electrical and Computer Engineering

2011

Richard Thomas Fall 1967

BS Business Administration

1971

Ryan Beckmann Fall 2019

BS Communication Studies

2023

Kenneth Sobocinski Fall 1973

None

Did not

Michael Sayward Fall 2007

Premed Biochemistry

2011

Richard Piselli Fall 1998

Finance

2003

Andrew Hayward Fall 2019

BS Entrepreneurship

2022

Jess Weisman Fall 2008

Business Administration

2013

Joseph Calabrese Fall 2006

Finance and Insurance

2011

John Del Negro Fall 1965

Marketing

1970

Henry Dench Fall 2020

BS Finance & Fintech

2022

Pages