You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Anthony Brookes Fall 2016

BS Economics

2020

Andrew Kwon Fall 2004
Robert Howard Fall 2000

Business Administration

2005

Keith Brockman Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Zachary Feigelson Fall 2017

BS Industrial Engineering

2021

John Whiteley Fall 1964

Business Adminisration

1967

Daniel Doppstadt Fall 2009

History

Timothy Geis Fall 1989

Civil Engineering

1996

Isaac Voros Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Garry Tice Fall 1982

Acounting

Michael Tremblay Fall 1980

BS Finance and Insurance

1984

Shervin Zand Fall 2018

BS Business Administration

2022

Matthew Iadone Fall 2004

Business Administration

2009

Brennan Caruthers Fall 2014

BS Finance

2018

Jon Little Fall 1999
James Cronin Fall 1968

Business Administration

1970

John Katramados Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2019

Gary Mercier Fall 1981
Quincy Els Fall 2016

BS Computer Science/Music Composition Through Technology

2021

Brendan Barry Fall 2012

Mechanical Engineering

2016

William Shanks Fall 2019

BS Entrepreneurship and New Venture Management

2023

Jack Madden Fall 2017

BS Business Administration

2021

Brenden Roisin Fall 2009

Supply Chain Management

2010

Michael Schweitzer Fall 1999

Bus/MIS/Finance

2004

David Goldstein Fall 2005

Computer Science

2010

Paul Dietenhofer Fall 1970

BS Business Administration

1974

Matthew Stowe Fall 2000

Computer Science

2005

Benjamin Alonzo Fall 2019

BS Computer Science & Business Administration

2023

Michael Lange Fall 2018

BS Economics and Business Administration

2023

Reginald Cardozo Fall 1998
Andrew Smiley Fall 2015

BS Political Science and Economics

2020

D. Rogers Fall 1968
Matt Bradbard Fall 1995

BS Business Administration

2000

Varun Sattenapalli Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Robert Newman Fall 2017

BS Chemical Engineering

2020

Todd Bacon Fall 1984

BS Finance & Insurance

1987

Andrew Cole-Hatchard Fall 2008

Criminal Justice

2010

Gregory Jarbeau Fall 2001

Electrical Engineering

2005

Nicholas Convery Fall 1998

Criminal Justice

2002

Christopher Prochaska Fall 2006

BS Mechanical Engineering

2011

James Gray Fall 2000

Business Administration

2005

Jun Hasegawa Fall 2018

BS Physical Therapy

2024

Cole East-Hawkins Fall 2009

Chemical Engineering

Steven Mach Fall 2000

BS Civil Engineering

2005

Robert Hatfield Fall 1959

B.S. Management

1961

Nathan Kocon Fall 2000

Business Administration

2005

Tyler Brandow Fall 2004

Health Science

2009

Royal Collette Fall 1955

BS Business Administration

1959

John Waldron Fall 2004

Engineering

2009

David Malakh Fall 2019
Michael Mudry Fall 2004

Engineering Technology

2009

Jeremy Paz-Sirvas Fall 2017

BS Architecture

2020

David Brainerd Fall 2020

BS Computer Science

2023

Harry Tingley Fall 1968

Business Administration

1970

Carmen Iannuccilli Fall 1963

Business Mgt

1965

Mathew Reilly Fall 1988

Marketing

1990

Norman Baron Fall 1963

BA

1967

Brandon O’Connell Fall 2007

Business

2012

Björn von Schoultz Fall 1964

BS Business Administration

1969

Matthew Lototski Fall 2002

Mechanical Engineering

2007

Craig Horneck Fall 1966

BS Electrical Engineering

1970

Daniel Sullivan Fall 1997

BS Management Information Systems

2002

Rithesh Kayathi Fall 2019

Data sciences and Business Administration

2024

Colin Campbell Fall 1983

BET

1985

Ap Shah Fall 2019

BS International Affairs and Economics

2022

Harvey Lemovitz Fall 1966

BS Business Administration

1970

Shawn McCormick Fall 1976

BS Arts and Sciences

1981

Ben Newfield Fall 2020

BS Computer Science

2023

Evan Bangs Fall 2017

Civil Engineering

2022

John Schneeweis Fall 2014

BS Economics

2017

Michael Kennedy Fall 1996

BS Business Administration

2000

Nathaniel Wilkie Fall 1995

Criminal Justice

2000

Matthew Lieberman Fall 2011

Mechanical Engineering

2016

Daniel Wittstein Fall 2007

International Business

2011

Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Nicholas Hallowell Fall 2012

Economics

2016

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Kieran Mital Fall 2016

BS Business Administration

2019

Donald Lundstrom Fall 1961

BS Mechanical Engineering

1966

Matthew Plosker Fall 1998

2003

Nikhil Ramakrishnan Fall 2019

BS Marketing

2022

Arra Derderian Fall 2000

BS Computer Science

2005

Alan Esses Fall 2020

BS Mechanical Engineering

2024

Ryan McGuire Fall 2018

BS Business Administration

2021

Michael Barbour Fall 2014

BS Business Administration/Economics

2018

Matthew Little Fall 2006

Finance and Insurance/Accounting

2011

Brian Hickey Fall 2003

Political Science

2008, Uconn

Thomas Frank Fall 1968

Business Administration

1970

Bilal Ahmed Fall 2015

BS Health Science

2019

David King Fall 1966
Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Eric Smith Fall 2006

Entrepeneurship

2011

E. Bowditch Fall 1981
Christopher Visocchi Fall 1997

Finance

2001

Matthew Gabak Fall 2006

Mechanical Engineering

2009

Hani Kitabwalla Fall 2019

BS Economics

2023

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Pages