You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

James Murgida

Business Administration

1968

Michael Ficurilli

Pharmacy & Allied Health

1979

Richard Tilley

1952

Kevin Hutchinson

BS Business Administration

1977

David Standley

BS Civil Engineering

1921

John Burgess
Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Louis Schall

Electrical Engineering

1942

Steven Abramowitz

Business Administration

1985

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

John Connolly

1979

James Cullen

1941

Leighton Corliss

1937

Arthur Glass

1937

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

I. Daborowski

Mechanical Engineering

1943

Ralph Lewis

1920

Joseph Johnson

BS Mechanical Engineering

1962

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

John Severens

1959

George Allen
Robert Benoit
Arthur Ratsy

1960

Lawrence Hersh

Liberal Arts

1974

Richard Anderson

Criminal Justice

1980

Edward O'Brien

1965

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

R. Gosselin
Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Robert Davis

BS Business Administration

1957

Stephen Foster

Business Administration

1964

Ian Van De Poll
James Denholm

Lincoln College

1969

Herbert Lundgren
Edward Simonin

1952

James Crump
John Kilbourne
Richard Bolender
Raymond Rich
Roger Hogue

BS Business Administration

1979

William Center

1944

Robert Baker

Business Administration

1987

Donald Owen

BS Business Administration

1960

Steven Giurlando
Milton Merchant

Chemical Engineering

1927

Myron Howe
Wayne Clark

BS Administrative Engineering

1928

Francis Paul

1961

Mario Mino

Business Administration

1998

E. Dill

1926

Robert Dupras
Allen Swenson

BS Business Administration

1964

John Mahoney

Business Administration

1957

John LaBelle

1932

Andrew Boyd

Civil Engineering

1974

Cyrus Robinson

BS Business Administration

1966

Roger Spafford

1931

Kenneth Brown

Business Administration

1954

Paul Hannigan

Civil Engineering

1973

Robert Russell

BS Business Administration

1976

Jack Coleman
Alfred Belanger

1965

Dana Picillo

1978

Mark Weinker
George Morrison

Bouve College

1966

Roland Theroux

1966

Stephen Marshall

1974

Stanley Naugh
Frank Laurino

Criminal Justice

Paul Filkins
Alfred Ingham

Business Administration

1966

Leonard Burke

BS Industrial Engineering

1970

Carlton Hathaway
Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Ken Potter

198x

Byron Wiederkehr

1936

John Cunningham

1968

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Rick Bourne
Joseph Golab

1954

J. Winslow
James Daily

Business Administration

1964

John Liberty

1956

Richard Turaniczo
Scott Story

1973

Francis Carroll

1924

Robert Heidel

Liberal Arts

1951

Laurence Redgate

Business Administration

1948

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Craig Andree

BA Liberal Arts

1976

Edwin O'Connor

1931

Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

Joseph Graves
Robert Young

University College

1963

Harry Daw

1959

Norman Francis

1956

Roy Verderber

Liberal Arts

1955

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Pages