You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Francis Carroll

1924

George Watt

1951

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Wayne Tatro

1966

James Fitzpatrick

University College

1974

Richard Porter
James McEvoy

Liberal Arts

1972

Michael Donovan

Education

1969

Stephen Lewis
Robert Johnson

1964

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Herbert Alexander

1941

Robert Hegarty

Business Administration

1965

Stephen Sewell

1977

Carl Godfrey

1926

Rudolph Fornell

1932

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Charles Grant

1973

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Edward Cerninka

BS Business Administration

1955

Foster Bolton

Mechanical Engineering

1947

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Henry Kazanowski

1948

William Raybuck

1939

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

William Skelding

Chemical Engineering

1973

Lauris Bradbury

BS Electrical Engineering

1928

James Kilroy

1942

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Thomas Hollis

1941

Paul Driscoll

Business Administration

1971

Vernon Padham

1929

Chris Uden
Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Harry Dahlstrom

Mechanical Engineering

1947

Lawrence Clark

BS Administrative Engineering

1928

Roy Monson

1941

Normand Mailhot

Business Administration

1972

Paul Solberg

Business Administration

1964

Richard Labelle

1962

Willard Robinson

Business Administration

1966

Robert Zetterberg

Business Administration

1961

Alvah Hoyt

1932

William Paxton

1930

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Edmund Ryan

1932

Donald Bean

1935

Robert Surprenant

BS Business Administration

1964

Richard Gagnon

1959

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Thomas Martin

1965

Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Albert Bury

Civil Engineering

1928

Gregory Couture

Arts & Sciences

1980

James Iroy

1942

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Stanley Waugh

1920

Arthur Hawes

1920

Edward Taylor

1953

Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Eugene Flanagan

BS Business Administration

1987

Unknown Pratcor
Anthony DiMaggio

Chemical Engineering

1943

Kevin Lawler
Joseph Tierney

1937

Algot Forsberg

1931

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Robert Douglas

Business Administration

1964

Herman Liehr

1930

Alfred Beswick

Electrical Engineering

1953

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

William Allan

1924

Robert Weston

Business Administration

1970

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

John Sharp

1941

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Richard Anderson

Liberal Arts

1953

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Mark O'Quinn
Richard Trench

1952

Robert Graves

1956

John Curley

BS Business Administration

1948

Robert McMellon

Chemical Engineering

1961

Donald Lloyd

1939

Richard Bordiere

198x

Robert Clemence

1959

Donald Macbrien

1934

Thomas Sly

Computer Science

1985

Eric Braverman

BS Business Administration

1976

Allen King

Business Administration

1968

Raymond Richardson

1929

Robert Ashley
James Woods

1956

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Pages