You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Albert Freije

Business Administration

1947

Richard Mood

Business Administration

1974

Gerald Driscoll
William Malcolm
I. Daborowski

Mechanical Engineering

1943

Harold Somerville

1931

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Harry Hughes

1937

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Timothy Coleman

1975

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

Thomas Brown

Business Administration

1955

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

John Gallagher
William Allan

1924

David Pillsbury

Business Administration

1958

Peter Morse

Business Administration

1961

Ioannis Emmanuel

Business Administration

1963

Henry McArdle

1943

Robert Davis

BS Business Administration

1957

Myron Spencer
James Denholm

Lincoln College

1969

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Carl Healy

1964

Thomas Scott

1934

Partick Burns

1971

James Taylor

1966

Obediah Gibson

Business Administration

1964

Richard Anderson

Liberal Arts

1953

Everett Fieber

1930

Richard Tilley

1952

Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

Robert Ashley
George McKenna

1926

Franklin Lilley

Business Administration

1931

E. Dill

1926

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

William Jones

1949

S. Stranaham
Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Henry Hendall

1946

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Robert Carter
Paul Reed

1925

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Charles Hillis
David Beshara

Engineering

1958

William Ogonowski

1976

Kenneth Barney

1924

Walter McNamara

BS Business Administration

1977

Michael Forrest

1964

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

John Cunningham

1968

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Wesley Chalker

Mechanical Engineering

1951

Albert Ridinger

1977

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Richard Hopkins

1954

Charles Bordeau

1953

Ian Van De Poll
George Hall

Business Administration

1953

August Friensehner
Charles Abend

1942

Mark Petersen

Computer Science

1984

James Crump
Harold Moore
Alan Duffie

Chemical Engineering

1958

George Mallion

1920

James Daily

Business Administration

1964

Finn Sorensen
John Lambert

1975

Harold Clarke

Business Administration

1949

Ralph Rollins

1938

James Hardy
Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

Allen Swenson

BS Business Administration

1964

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

Wiliam Allen

Civil Engineering

1924

William Pirzl

1948

Carl Eurenius

1934

Edward McCafferty

Business Administration

1983

Harry Daw

1959

Kenneth Hume

Business Administration

1971

Roger Squier

Civil Engineering

1925

Robert Dennis

1929

Richard Cook
Mark Weinker
Herbert Hearty

1924

David Semenza

Liberal Arts

1971

William Butler

1934

Roland Theroux

1966

Roger Gilbert
L. Anderson
James Quigley

BS Mechanical Engineering

1973

Bruce Noel
John Caswell
William Goodhue

Chemical Engineering

1965

George McKewen

1924

Pages