You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Stephen Lewis
William Foisy

Business Administration

1967

Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Robert Johnson

1964

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Paul Carroll

BS Business Administration

1976

Robert Hegarty

Business Administration

1965

Stephen Sewell

1977

Henry Kazanowski

1948

Ralph Bernard

1957

William Raybuck

1939

Charles Grant

1973

Frederick Young

Business Administration

1963

John Foster

BS Mechanical Engineering

1929

Edward Van Naerssen

1965

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

David Doyle

Civil Engineering

1967

Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

William Skelding

Chemical Engineering

1973

James Kilroy

1942

Frank Bolender

1953

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Thomas Hollis

1941

Richard Cerni
Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Vernon Padham

1929

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Constantine Zudak

1935

Alvah Hoyt

1932

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

William Paxton

1930

Joseph Walsh

1952

Roy Monson

1941

Anthony DiMaggio

Chemical Engineering

1943

Ronald Earls

Engineering

1986

Joseph Sylvester

1928

Normand Mailhot

Business Administration

1972

Paul Solberg

Business Administration

1964

Richard Labelle

1962

Willard Robinson

Business Administration

1966

Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Thomas Brown

Business Administration

1955

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Edmund Ryan

1932

Timothy Coleman

1975

Richard Gagnon

1959

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Robert Douglas

Business Administration

1964

Rockwell Faber

University College

1967

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Thomas Martin

1965

John Wieker

1932

John Curley

BS Business Administration

1948

Kevin Lawler
Leroy Filmore
James Iroy

1942

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Partick Burns

1971

Arthur Hawes

1920

Richard Adams

Business Administration

1954

Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Unknown Pratcor
Robert Carter
Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

John Sharp

1941

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Philip Wise

1977

James Daley
Herman Liehr

1930

James Foley

BS Business Administration

1970

Donald Turner

Liberal Arts

1958

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

Brother Borrows
David Beshara

Engineering

1958

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

John Andrews

1934

Mark O'Quinn
Robert Graves

1956

Robert McMellon

Chemical Engineering

1961

Robert Young

Mechanical Engineering

1943

Kevin Dawson

1958

Donald Lloyd

1939

William Vesey

1972

Lester Meserve

1932

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Robert Doyle

Chemical Engineering

1943

William Sullivan

1961

Donald Macbrien

1934

Thomas Sly

Computer Science

1985

Allen King

Business Administration

1968

Charles Bordeau

1953

Raymond Richardson

1929

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Wesley Chalker

Mechanical Engineering

1951

David Ballou

1949

Barry Paine

1936

Pages