You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Clinton Phy

1957

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Ronald Earls

Engineering

1986

Kenneth Markussen

BS Civil Engineering

1969

Edward Danahy

1956

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

John Clifford

1949

Richard Rubow

1971

Edward Debery

1947

Kevin Hutchinson

BS Business Administration

1977

David Standley

BS Civil Engineering

1921

David Conlon

BS Business Administration

1970

Robert Washburn

BS Business Administration

1963

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Louis Schall

Electrical Engineering

1942

Henry Bullard

1966

Mark Tankell
James Murgida

Business Administration

1968

Rockwell Faber

University College

1967

Leroy Filmore
Ralph Lewis

1920

Brian Curtin

BS Business Administration

1973

Joseph Johnson

BS Mechanical Engineering

1962

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

John Copithorne

Civil Engineering

1932

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

John Severens

1959

David Carberry 1989

Mechanical Engineering Technology

1991

Robert Thorpe

BS Engineering

1947

Arthur Glass

1937

John Andrews

1934

Russell Williams

Engineering

1940

Lawrence Hersh

Liberal Arts

1974

Edward O'Brien

1965

Daniel Trefethen

Mechanical Engineering

1960

R. Gosselin
David Ballou

1949

James Foley

BS Business Administration

1970

Francis Dolan

Business Administration

1970

Robert Hoagland
Arthur Ratsy

1960

Edward Simonin

1952

John Kilbourne
Thomas Cavanaugh
Raymond Rich
Robert Wood

Business Administration

1988

Roger Hogue

BS Business Administration

1979

Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Donald Owen

BS Business Administration

1960

Chaplin Tyler

1920

Steven Giurlando
Robert Bartlett

1941

Milton Merchant

Chemical Engineering

1927

Herbert Lundgren
Mario Mino

Business Administration

1998

Robert Doyle

Chemical Engineering

1943

John Mahoney

Business Administration

1957

Charles Curtin

1968

John LaBelle

1932

Philip Chrusz

Business Administration

1969

Cyrus Robinson

BS Business Administration

1966

Joseph Zeller
Myron Howe
Francis Paul

1961

Paul Hannigan

Civil Engineering

1973

Robert Russell

BS Business Administration

1976

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Linus Aldrich
Dana Picillo

1978

George Morrison

Bouve College

1966

David Ellis

1936

Stephen Marshall

1974

George Darling

1948

Roger Spafford

1931

Allen Cohen
Alfred Ingham

Business Administration

1966

John Connolly

1979

Carlton Hathaway
John Burgess
Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Mark Anderl

Liberal Arts

1979

Ken Potter

198x

Stanley Naugh
Frank Laurino

Criminal Justice

Thomas Finnegan

1955

John Liberty

1956

Gerald Deshaies

University College

1970

Scott Story

1973

Leighton Corliss

1937

Edwin West

BS Electrical Engineering

1958

Robert Heidel

Liberal Arts

1951

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

Charles Tierney
Joseph Golab

1954

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Robert Benoit
Edwin O'Connor

1931

Joseph Graves

Pages