You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort ascending Year
James Fitzpatrick

University College

1974

Robert Young

University College

1963

Rockwell Faber

University College

1967

Gerald Deshaies

University College

1970

Daniel Simeone Spring 2011

Theater

2015

Brenden Roisin Fall 2009

Supply Chain Management

2010

Michael Sayward Fall 2007

Premed Biochemistry

2011

Carlos Garcia Fall 2013

Political Science

2016

Jon Riley Spring 2011

Political Science

2014

Jonathan Starke Winter 2004

Political Science

2008

Brian Hickey Fall 2003

Political Science

2008, Uconn

Ian Mitnick Fall 2009

Political Science

2013

Brenden Keating Winter 2004

Political Science

2007

Michael Rones

Pharmacy & Associated Health

1990

Daniel Torre

Pharmacy & Associated Health

1973

Michael Ficurilli

Pharmacy & Allied Health

1979

Michael Zolnierz

Pharmacy

1975

Kenneth Sobocinski Fall 1973

None

Did not

Conor Lyons Spring 2012

MS Applied Physics

2016

Christopher Ceddia

Mechanical Engineering Technology

1991

Matthew Miner Spring 2005

Mechanical Engineering Technology

David Carberry 1989

Mechanical Engineering Technology

1991

Robert Hughes

Mechanical Engineering

1970

Charles Alexson

Mechanical Engineering

1968

Gordon Anderson

Mechanical Engineering

1934

Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

Foster Bolton

Mechanical Engineering

1947

Harry Dahlstrom

Mechanical Engineering

1947

Evan Weiner Fall 2006

Mechanical Engineering

2011

Daniel Dufresne

Mechanical Engineering

1962

Brian Mulroe

Mechanical Engineering

1989

Lawrence Goodridge

Mechanical Engineering

1929

Alexander Dixit Fall 2012

Mechanical Engineering

2016

Robert Young

Mechanical Engineering

1943

David Huston

Mechanical Engineering

1952

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

Brendan Barry Fall 2012

Mechanical Engineering

2016

Francesco Marino Spring 2012

Mechanical Engineering

2016

I. Daborowski

Mechanical Engineering

1943

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

Wesley Chalker

Mechanical Engineering

1951

Matthew Lototski Fall 2002

Mechanical Engineering

2007

Gerald Doull

Mechanical Engineering

1957

Gary St. Hilaire Spring 1992

Mechanical Engineering

1997

Robert Geary

Mechanical Engineering

1950

Raymond Munn

Mechanical Engineering

1969

Matthew Lieberman Fall 2011

Mechanical Engineering

2016

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Daniel Trefethen

Mechanical Engineering

1960

Matthew Gabak Fall 2006

Mechanical Engineering

2009

George Makosiej Spring 1961

Mechanical Engineering

1965

Kevin Liu Fall 2006

Mechanical Engineering

2011

Chris Robbat Spring 2007

Mechanical Engineer

2011

James Osborn Spring 1961

Math

1964

Neil Magazine Fall 2016

Marketing and Political Science

2018

Richard Hermann

Marketing & Entrepreneurship

1990

John Del Negro Fall 1965

Marketing

1970

Mathew Reilly Fall 1988

Marketing

1990

Adam Dorsky Winter 1998

Management

2002

George Osborne

Lincoln College

1962

Steven Burack

Lincoln College

1977

Joseph Ziehler

Lincoln College

1988

James Denholm

Lincoln College

1969

Wayne Moore

Lincoln

1984

Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

Peter Jones

Liberal Arts

1971

Donald Conway

Liberal Arts

1951

Richard Ohsol

Liberal Arts

1967

Stephen Ridley

Liberal Arts

1968

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Donald Turner

Liberal Arts

1958

Thomas Lovinsky

Liberal Arts

1968

Earl Damon

Liberal Arts

1945

John Kiladis

Liberal Arts

1966

James McEvoy

Liberal Arts

1972

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

Roger Deshaies

Liberal Arts

1960

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

Thomas Voss Winter 1975

Liberal Arts

1978

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Richard Anderson

Liberal Arts

1953

David Semenza

Liberal Arts

1971

Ronald Lindquist

Liberal Arts

1967

Roy Verderber

Liberal Arts

1955

Henry Dugan Spring 1962

Liberal Arts

1965

James Gilchrist

Liberal Arts

1965

Eric Chetwynd

Liberal Arts

1960

Lawrence Hersh

Liberal Arts

1974

Mark Anderl

Liberal Arts

1979

Robert Heidel

Liberal Arts

1951

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

Adam Wotherspoon Fall 2002

Journalism

2007

John Davis Summer 1992

Journalism

1995

Michael Bilow Winter 1992

Journalism

1995

Casey Durkin Spring 2013

Journalism

Did not graduate

Daniel Wittstein Fall 2007

International Business

2011

Paul Hays

Industrial Engineering

1974

Pages