You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort ascending Year
Robert Petrin

Business Administration

1963

Thomas Frank Fall 1968

Business Administration

1970

Harry Tingley Fall 1968

Business Administration

1970

Steven Abramowitz

Business Administration

1985

Harold Clarke

Business Administration

1949

Frederick Brodsky

Business Administration

1966

Laurence Redgate

Business Administration

1948

Robert Grieve

Business Administration

1934

Robert Baker

Business Administration

1987

Joseph Cowan

Business Administration

1970

Gordon Fraser

Business Administration

1958

James Murgida

Business Administration

1968

Kenneth Brown

Business Administration

1954

Luigi D'Ambrosi

Business Administration

1964

Bernard Heavey

Business Administration

1965

John McManus

Business Administration

1983

James Smith

Business Administration

1963

Mario Mino

Business Administration

1998

Michael St.Germain Spring 2007

Business Administration

2011

John Mahoney

Business Administration

1957

Paul Driscoll

Business Administration

1971

Joseph Kershaw

Business Administration

1956

Robert Wood

Business Administration

1988

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

Philip Chrusz

Business Administration

1969

James Daily

Business Administration

1964

Louis DiRopo

Business Administration

1956

Stephen Foster

Business Administration

1964

John Wilson

Business Administration

1952

Terance Brennan

Business Administration

1999

Walter Curley

Business Administration

1947

Tracy Greene

Business Administration

1968

Oren Foley

Business Administration

1953

David Parsons

Business Administration

1966

David Teall

Business Administration

1966

John Chambers Fall 1981

Business Administration

1983

Dennis Doyle

Business Administration

1970

John Whiteley Fall 1964

Business Adminisration

1967

David Morrison Spring 1984

Business Admin

1987

Robert Stewart Spring 1960

Business Admin

1964

Brandon O’Connell Fall 2007

Business

2012

Michael Schweitzer Fall 1999

Bus/MIS/Finance

2004

Raymond Munn Fall 1965

BSME

1969

Carnig Izmirian Winter 1963

BSIE

1967

Michael MacDonald Winter 1982

BSEE

1985

Walter McGourty Winter 1961

BSBA

1965

Salvatore Andolina Spring 1960

BS Union College (NY)

1972

Evan Lynch Spring 2019

BS Psychology

2023

Collin Anderson Fall 2019

BS Psychology

2023

Jack Witkin Spring 2014

BS Psychology

2018

Joshua Beitle Spring 2015

BS Psychology

2018

Keshav Sharma Spring 2018

BS Politics, Philosophy, & Economics

Andrew Smiley Fall 2015

BS Political Science and Economics

2020

David Farragher Winter 1982

BS Political Science

1986

Juan Gallego Fall 2017

BS Political Science

2020

Jun Hasegawa Fall 2018

BS Physical Therapy

2024

Steven Munt Winter 1992

BS Mechnical Engineering

1994

Jason Halmen Winter 1997

BS Mechanical Engineering Technology

2001

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Mark Draheim Winter 1992

BS Mechanical Engineering

1994

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Charles Clerkin Fall 2011

BS Mechanical Engineering

2016

Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

Edward Bowler

BS Mechanical Engineering

1964

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

John Katramados Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2019

Jesse Appel Fall 2004

BS Mechanical Engineering

2009

Jonathan Lauck Winter 1992

BS Mechanical Engineering

1995

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

Daniel Salus Spring 2013

BS Mechanical Engineering

Did not graduate NU

Joseph Johnson

BS Mechanical Engineering

1962

Christopher Prochaska Fall 2006

BS Mechanical Engineering

2011

Philip Evans

BS Mechanical Engineering

1950

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

John Foster

BS Mechanical Engineering

1929

James Quigley

BS Mechanical Engineering

1973

Thomas Hughes Spring 2019

BS Mechanical Engineering

2022

Keith Jameson

BS Mechanical Engineering

1959

Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Donald Lundstrom Fall 1961

BS Mechanical Engineering

1966

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Alan Esses Fall 2020

BS Mechanical Engineering

2024

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Steven Lilburn

BS Mechanical Engineering

1983

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Pages