You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Major Yearsort descending
William Harding
Harold Garrison
John Leighton
Robert Stevenson
Robert Hoagland
John Linbloom
William Donoghue
David King Fall 1966
Joseph Zeller
L. Anderson
Charles Tierney
Thomas Cavanaugh
Ashton Bullard
Roger Gilbert
Thomas Senecal
Gerald Sullivan
Allen Cohen
Ralph Joyce
Bill Squillace
Steve Black
William Smith
Jonathan Royer Fall 2004
Luan Pham
Robert Dupras
Walter Sorrow
Jeffrey Schake
Daniel McDonald
Mike Carbico
Paul Filkins
Scott Katzelnick Spring 2006
Frank Heron
Jack Coleman
Donald Sullivan
Kenneth Griffin
Harry Meier
Andrew Kwon Fall 2004
John Fagan Winter 1964
Richard Porter
Al Wilson
Ed Fine
Stephen Lewis
Linus Aldrich
Jon Little Fall 1999
Arthur Hawes

1920

George Mallion

1920

Stanley Waugh

1920

Ralph Lewis

1920

Chaplin Tyler

1920

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Walter Kennedy

1921

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Howard Pierce

1921

George Clements

BS Civil Engineering

1921

Gilbert Perry

1921

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Vernon Peterson

BS Mechanical Engineering

1921

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

James Marshall

Electrical Engineering

1923

Warren Chilson

1924

Herbert Hearty

1924

Richard Beckley

1924

George McKewen

1924

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Francis Carroll

1924

William Allan

1924

Kenneth Barney

1924

Wiliam Allen

Civil Engineering

1924

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Philip Weston

BS Electrical Engineering

1924

Pages