You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Major Yearsort descending
Laurent Cormier

1934

Saverio Zuffanti

1934

John Weisul

Engineering

1934

George McLean

1934

Robert Grieve

Business Administration

1934

Gordon Anderson

Mechanical Engineering

1934

William Butler

1934

Nils Gustavson

1934

Michael McArdle

1934

Donald Macbrien

1934

Thomas Scott

1934

Carl Eurenius

1934

John Andrews

1934

Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

John Skendall

Industrial Engineering

1935

Paul Lyons

1935

James Denton

1935

Richard Locke

1935

Constantine Zudak

1935

Otis Thorndike

1935

Donald Bean

1935

Gerald Curren

Electrical Engineering

1935

David Ellis

1936

Barry Paine

1936

Leon Sudrabin

1936

Byron Wiederkehr

1936

Harry Olson

1936

Edmund Royds

1937

Robert Zacher

1937

George Sorensen

1937

Arthur Glass

1937

Donald Woods

1937

John Curran

Engineering

1937

Thomas Rogers

1937

James Carlin

Civil Engineering

1937

Leighton Corliss

1937

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Joseph Tierney

1937

Harry Hughes

1937

Alfonso Cavaliere

Civil Engineering

1937

George Goodson

Chemical Engineering

1938

Charles Urlass

1938

William McKenzie

1938

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

Chester Milewski

1938

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

Ralph Rollins

1938

Charles Hunt

1939

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

William Raybuck

1939

Edward Shortell

1939

Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Donald Lloyd

1939

Russell Williams

Engineering

1940

Henry Homer

1940

Thomas Sunborg

1940

Earle Combellack

Engineering

1940

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

James Cullen

1941

Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Robert Pierson

Industrial Engineer

1941

Arnold Hillier

1941

Leon Hall

1941

Robert Wagner

1941

Joseph Nordstrom

Electrical Engineering

1941

Herbert Alexander

1941

Thomas Hollis

1941

Roy Monson

1941

John Sharp

1941

Charles Ford

1941

Stanley Beecher

1941

Robert Bartlett

1941

Gerard DeNapoli

1941

Charles Tongue

1942

Louis Schall

Electrical Engineering

1942

Howard Barnes

1942

David Morrissey

Electrical Engineering

1942

Otto Bartels

1942

Edmund Lapham

1942

Charles Patterson

1942

James Kilroy

1942

Charles Abend

1942

James Iroy

1942

I. Daborowski

Mechanical Engineering

1943

Viljo Rekola

Civil Engineering

1943

Robert Doyle

Chemical Engineering

1943

O. Pullen

1943

Robert Young

Mechanical Engineering

1943

Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Anthony DiMaggio

Chemical Engineering

1943

Henry McArdle

1943

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Robert Knowlton

1944

William Center

1944

Ray Banks

1945

Earl Damon

Liberal Arts

1945

Henry Kendall

1946

Arthur Hedlund

Business Administration

1946

Stanley Rakowski

1946

Pages