You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Major Yearsort ascending
Arnold Hillier

1941

Leon Hall

1941

Herbert Alexander

1941

Charles Ford

1941

Joseph Nordstrom

Electrical Engineering

1941

Robert Pierson

Industrial Engineer

1941

Robert Wagner

1941

Stanley Beecher

1941

Thomas Hollis

1941

Roy Monson

1941

John Sharp

1941

Robert Bartlett

1941

Henry Homer

1940

Earle Combellack

Engineering

1940

Russell Williams

Engineering

1940

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

Thomas Sunborg

1940

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Charles Hunt

1939

William Raybuck

1939

Donald Lloyd

1939

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Edward Shortell

1939

George Goodson

Chemical Engineering

1938

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

William McKenzie

1938

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

Charles Urlass

1938

Chester Milewski

1938

Ralph Rollins

1938

Edmund Royds

1937

Joseph Tierney

1937

Leighton Corliss

1937

Arthur Glass

1937

James Carlin

Civil Engineering

1937

Robert Zacher

1937

Thomas Rogers

1937

George Sorensen

1937

John Curran

Engineering

1937

Donald Woods

1937

Alfonso Cavaliere

Civil Engineering

1937

Harry Hughes

1937

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Leon Sudrabin

1936

Byron Wiederkehr

1936

Barry Paine

1936

David Ellis

1936

Harry Olson

1936

Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

Paul Lyons

1935

John Skendall

Industrial Engineering

1935

Richard Locke

1935

James Denton

1935

Donald Bean

1935

Constantine Zudak

1935

Otis Thorndike

1935

Gerald Curren

Electrical Engineering

1935

George McLean

1934

Robert Grieve

Business Administration

1934

Nils Gustavson

1934

Saverio Zuffanti

1934

John Weisul

Engineering

1934

Michael McArdle

1934

Carl Eurenius

1934

Laurent Cormier

1934

John Andrews

1934

Donald Macbrien

1934

William Butler

1934

Thomas Scott

1934

Gordon Anderson

Mechanical Engineering

1934

John Copithorne

Civil Engineering

1932

Daniel Allen

Civil Engineering

1932

George Crocker

Civil Engineering

1932

John LaBelle

1932

Francis Shea

1932

Howard Sears

1932

Alexander Sherys

1932

Orville Lindsay

1932

Carlyle Johnson

1932

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Alvah Hoyt

1932

Edmund Ryan

1932

John Wieker

1932

Lester Meserve

1932

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Arthur Wilkins

1932

Rudolph Fornell

1932

Richard Jordan

Business Administration

1932

Algot Forsberg

1931

Paul Fuller

1931

Roger Spafford

1931

Edwin O'Connor

1931

Coburn Richardson

1931

Edward Fischer

Electrical Engineering

1931

Herbert Tiffany

1931

Harold Somerville

1931

Franklin Lilley

Business Administration

1931

Walter Forbush

1931

John Aldrich

1930

Pages