You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Major Yearsort ascending
William Paxton

1930

Herman Liehr

1930

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Everett Fieber

1930

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

John Aldrich

1930

William Stratton

1930

Charles Brown

1930

Winslow Stahle

1929

Vernon Padham

1929

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Raymond Richardson

1929

George Lookup

Civil Engineering

1929

Robert Dennis

1929

George Cookup

1929

John Foster

BS Mechanical Engineering

1929

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

Lawrence Goodridge

Mechanical Engineering

1929

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

William Abrams

Civil Engineering

1928

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Winston Brooks

1928

Joseph Sylvester

1928

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Gilbert Norten

1928

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Wayne Clark

BS Administrative Engineering

1928

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Lawrence Clark

BS Administrative Engineering

1928

Lauris Bradbury

BS Electrical Engineering

1928

Albert Bury

Civil Engineering

1928

Charles Cooke

1928

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Thomas Moran

1927

Roland Warren

1927

Arthur Johnson

BS Electrical Engineering

1927

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Milton Merchant

Chemical Engineering

1927

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Elroy Heath

Electrical Engineering

1927

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

George Norton

1926

Carl Godfrey

1926

E. Dill

1926

George McKenna

1926

Leon MacKenna

1926

Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Daniel Frost

1926

Arthur Bakalar

Engineering

1926

Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

Leslie Taylor

BS Mechanical Engineering

1925

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Paul Reed

1925

Roger Squier

Civil Engineering

1925

Vernon Ayles

1925

Elmer Linell

1925

Ashton Holmes

BS Electrical Engineering

1925

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Leslie Waugh

BS Civil Engineering

1925

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Warren Chilson

1924

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Herbert Hearty

1924

George McKewen

1924

Richard Beckley

1924

Francis Carroll

1924

Philip Weston

BS Electrical Engineering

1924

William Allan

1924

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

Kenneth Barney

1924

Wiliam Allen

Civil Engineering

1924

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

James Marshall

Electrical Engineering

1923

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Pages