You are here

Alumni

First Namesort descending Last Name Pledged Major Year
Brian McCaffrey

Business Administration

1999

Brian Knowles Spring 2014

BS Business Administration

2018

Brian Guzman
Brian Guzman Spring 1999

Business Administration

2003

Brother Borrows
Bruce Hamill

1964

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

Bruce Noel
Byron Wiederkehr

1936

C. Fryberg

1964

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

Calum Boone Spring 2019

BS Business Administration & Design

2023

Cameron Scoons Fall 2019

BS Computer Science

2022

Carl Godfrey

1926

Carl Healy

1964

Carl Eurenius

1934

Carlo Anamasi

Civil Engineering

1990

Carlos Garcia Fall 2013

Political Science

2016

Carlton Hathaway
Carlton Gibson

1966

Carlton Bennett

1952

Carlyle Johnson

1932

Carmen Iannuccilli Fall 1963

Business Mgt

1965

Carnig Izmirian Winter 1963

BSIE

1967

Casey Durkin Spring 2013

Journalism

Did not graduate

Chaplin Tyler

1920

Charles Tongue

1942

Charles Tierney
Charles Hewson

Electrical Engineering

1941

Charles Urlass

1938

Charles Brown

1930

Charles Cooke

1928

Charles Abend

1942

Charles Nelson
Charles Smith

1967

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Charles Hunt

1939

Charles Clerkin Fall 2011

BS Mechanical Engineering

2016

Charles Paterson

BS Industrial Engineering

1958

Charles Patterson

1942

Charles Alexson

Mechanical Engineering

1968

Charles Bordeau

1953

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Charles Grant

1973

Charles Ford

1941

Charles Hillis
Charles Curtin

1968

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Chester Milewski

1938

Chris Simeone Fall 2000

Criminal Justice

2005

Chris Uden
Chris Robbat Spring 2007

Mechanical Engineer

2011

Christian Evans Fall 2017

BS Health Sciences

2021

Christian Hockey Fall 2006

Arts and Sciences

2012

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Christopher Visocchi Fall 1997

Finance

2001

Christopher Ceddia

Mechanical Engineering Technology

1991

Christopher Kitchin Fall 2000

BS Architecture

2005

Christopher Grasso Spring 2013

BA International Affairs

2016

Christopher Owen
Christopher Prochaska Fall 2006

BS Mechanical Engineering

2011

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

Clifford Goodwin

BS Business Administration

1981

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Clinton Phy

1957

Coburn Richardson

1931

Cole East-Hawkins Fall 2009

Chemical Engineering

Colin Campbell Fall 1983

BET

1985

Collin Anderson Fall 2019

BS Psychology

2023

Conor Lyons Spring 2012

MS Applied Physics

2016

Constantine Zudak

1935

Corey Litchfield Fall 1990

BS Business Administration

1995

Craig Horneck Fall 1966

BS Electrical Engineering

1970

Craig Magrone Winter 1995

Criminal Justice

1999

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Craig Andree

BA Liberal Arts

1976

Curtis Jerauld Spring 1968

Chemical Engineering

1972

Cyril Medabalimi Spring 2018

BS Bioengineering

2021

Cyrus Robinson

BS Business Administration

1966

D. Rogers Fall 1968
Dana Picillo

1978

Dana Lopes Fall 2006

BS Electrical and Computer Engineering

2011

Daniel Sullivan Fall 1997

BS Management Information Systems

2002

Daniel Wittstein Fall 2007

International Business

2011

Daniel Osborn

BS Electrical Engineering

1962

Daniel McDonald
Daniel Trefethen

Mechanical Engineering

1960

Daniel Scioletti
Daniel Simeone Spring 2011

Theater

2015

Daniel Frost

1926

Daniel Dufresne

Mechanical Engineering

1962

Daniel McDonald
Daniel Clark Winter 1997

BS Business Administration

2001

Pages