You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Thomas Finnegan

1955

Thomas Sunborg

1940

Thomas Hollis

1941

Thomas Errico

Civil Engineering

1985

Thomas Martin

1965

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Thomas Sly

Computer Science

1985

Thomas Voss Winter 1975

Liberal Arts

1978

Thomas Scott

1934

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Thomas Hughes Spring 2019

BS Mechanical Engineering

2022

Thomas Connolly Spring 1961

BS Business Administration

1963

Thomas Sentementes

Chemical Engineering

1954

Thomas Ellis

1970

Thomas Brown

Business Administration

1955

Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

Terance Brennan

Business Administration

1999

Teauthur Drennon
Tarek Ellithi Fall 1990

BS Chemical Engineering

1995

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Steven Lilburn

BS Mechanical Engineering

1983

Steven Reed Fall 1988

Bouve

1990

Steven Abramowitz

Business Administration

1985

Steven Markowitz

Business Administration

1973

Steven Munt Winter 1992

BS Mechnical Engineering

1994

Steven Woodaman Spring 2008

Electrical Engineering

2011

Steven Reed
Steven Mach Fall 2000

BS Civil Engineering

2005

Steven Burack

Lincoln College

1977

Steven Giurlando
Steve Black
Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

Stephen Ridley

Liberal Arts

1968

Stephen Lewis
Stephen Sewell

1977

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Stephen Foster

Business Administration

1964

Stephen Marshall

1974

Stanley Rakowski

1946

Stanley Waugh

1920

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Stanley Beecher

1941

Stanley Naugh
Spencer Stein Winter 2004
Sina Salehi Fall 2013

BS Behavioral Neuroscience

2017

Shervin Zand Fall 2018

BS Business Administration

2022

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Shawn McCormick Fall 1976

BS Arts and Sciences

1981

Sergio Maixner

1970

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Sean Hughes Spring 2005

Criminal Justice

2009

Scott Katzelnick Spring 2006
Scott Story

1973

Saverio Zuffanti

1934

Samuel Zlota Fall 2020

BS Computer Science

2023

Samual Strahan
Samir Elhelw Spring 2019

BS Cybersecurity

2022

Salvatore Andolina Spring 1960

BS Union College (NY)

1972

S. Stranaham
S. Foster
Ryan Beckmann Fall 2019

BS Communication Studies

2023

Ryan Dent Spring 2017

BS Marketing

2021

Ryan McGuire Fall 2018

BS Business Administration

2021

Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Russell Williams

Engineering

1940

Rudolph Fornell

1932

Royal Collette Fall 1955

BS Business Administration

1959

Roy Monson

1941

Roy Verderber

Liberal Arts

1955

Ronald Buchanan Spring 1993

BS Business Administration

1997

Ronald Caton

Civil Engineering

1960

Ronald Machakos Winter 1993

BS Business Administration

1994

Ronald Earls

Engineering

1986

Ronald Lindquist

Liberal Arts

1967

Roland Warren

1927

Roland Theroux

1966

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Roger Gilbert
Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Roger Squier

Civil Engineering

1925

Roger Gilbert
Roger Deshaies

Liberal Arts

1960

Roger Hogue

BS Business Administration

1979

Roger Spafford

1931

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Rockwell Faber

University College

1967

Robert Hughes

Mechanical Engineering

1970

Robert Dennis

1929

Robert Pierson

Industrial Engineer

1941

Robert Brenna

1976

Robert Knowlton

1944

Robert Wagner

1941

Robert Stevenson
Robert Tillman Winter 1980

BS Civil Engineering

1972

Robert Hennemuth Spring 2005

Engineering Technology

2009

Pages