You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Michael Trippi

1970

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Donald Bean

1935

John McNallis
Richard Locke

1935

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Francis Shea

1932

Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

John Kiladis

BA Physis

1966

Anthony DiMaggio

Chemical Engineering

1943

James Smith

Business Administration

1963

Jurgen Saggerer 1974

B Mechanical Engineering

1975

Gregory Couture

Arts & Sciences

1980

Coburn Richardson

1931

Henry Homer

1940

Philip Palumbo

BS Mechanical Engineering

1974

Leon Hall

1941

William Messieri

BS Industrial Engineering

1973

Eugene Flanagan

BS Business Administration

1987

Donald Sullivan
Philip French

1974

Gilbert Perry

1921

William Allan

1924

Peter Moore

Education

1958

Algot Forsberg

1931

Horace Malfa

BS Chemistry

Robert Douglas

Business Administration

1964

Edward Lamb

1948

Thomas Rogers

1937

Alfred Beswick

Electrical Engineering

1953

Michael Zolnierz

Pharmacy

1975

Robert Wagner

1941

William Harding
Michael Sanzone

1974

Richard Bordiere

198x

Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

Harold Garrison
Richard Anderson

Liberal Arts

1953

James Mosseau

1955

John Curley

BS Business Administration

1948

Michael McArdle

1934

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

John Leighton
James Daley
William Jennings

1968

Robert Clemence

1959

Robert Stevenson
Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Howard Sears

1932

Eric Braverman

BS Business Administration

1976

David Teall

Business Administration

1966

Carlton Gibson

1966

O. Pullen

1943

Robert Ashley
Daniel Dufresne

Mechanical Engineering

1962

Kenneth Barney

1924

William McKenzie

1938

Orion Evans

BS Business Administration

1952

John Linbloom
Kevin Dawson

1958

William Stratton

1930

Richard White

Chemical Engineering

1955

Charles Brown

1930

Henry Kendall

1946

Charles Cooke

1928

Jeremy Reger

BS Arts & Sciences

2003

Al Wilson
Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Richard Ohsol

Liberal Arts

1967

Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Tracy Greene

Business Administration

1968

William McNamara

Criminal Justice

1999

Michael Ficurilli

Pharmacy & Allied Health

1979

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Alexander Sherys

1932

Eugene Diulio

Business Administration

1959

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

C. Kolstad

Electrical Engineering

1938

Stephen Ridley

Liberal Arts

1968

Frederick Young

Business Administration

1963

Kenneth Horan

1991

David Parsons

Business Administration

1966

Charles Abend

1942

Edward Van Naerssen

1965

Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

Daniel Frost

1926

Vernon Peterson

BS Mechanical Engineering

1921

Wiliam Allen

Civil Engineering

1924

Richard Moore

BS Business Administration, Marketing

1969

Stephen Foster

Business Administration

1964

Philip Mandel

1969

James Downey

BS Civil Engineering

1998

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

James Bigelow

198x

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Joseph Walsh

1952

Lawrence Harrison

BS Chemical Engineering

1969

Pages