You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Major Yearsort descending
Donald Sullivan
Kenneth Griffin
Harry Meier
Andrew Kwon Fall 2004
Richard Porter
Al Wilson
Stephen Lewis
Jon Little Fall 1999
Gary Mercier Fall 1981
Richard Cerni
Kevin Lawler
Leroy Filmore
Unknown Pratcor
Robert Carter
James Daley
Brother Borrows
Mark O'Quinn
D. Rogers Fall 1968
William Malcolm
Myron Spencer
John Gallagher
Linus Aldrich
Raymond Senecal
Richard Cook
John Caswell
Peter Woloschuk
B. Tyler
S. Stranaham
Charles Hillis
James DePaul
Teauthur Drennon
Daniel Doppstadt Fall 2009

History

August Friensehner
Harold Moore
Finn Sorensen
Garry Tice Fall 1982

Acounting

Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

James Hardy
Roger Gilbert
Richard Call
Bruce Noel
Chris Uden
Alexander McNicol
Stanley Waugh

1920

Ralph Lewis

1920

Chaplin Tyler

1920

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Arthur Hawes

1920

George Mallion

1920

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Howard Pierce

1921

Gilbert Perry

1921

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Vernon Peterson

BS Mechanical Engineering

1921

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

George Clements

BS Civil Engineering

1921

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Walter Kennedy

1921

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Claude Arata

Electrical Engineering

1923

Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

James Marshall

Electrical Engineering

1923

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

Richard Beckley

1924

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Francis Carroll

1924

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

William Allan

1924

Warren Chilson

1924

Kenneth Barney

1924

Philip Weston

BS Electrical Engineering

1924

Wiliam Allen

Civil Engineering

1924

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Pages