You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Astor Igidbashian

Engineering

1949

Ashton Holmes

BS Electrical Engineering

1925

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

Ashton Bullard
Asher Diem Spring 1993

BS Business Administration

1996

Arthur Johnson

BS Electrical Engineering

1927

Arthur Glass

1937

Arthur Ratsy

1960

Arthur Shannon

Liberal Arts

1957

Arthur Haines 1968

BS Mechanical Engineering

1972

Arthur Liefke Fall 1964

Didn't graduate

Arthur Hedlund

Business Administration

1946

Arthur Wilkins

1932

Arthur Bakalar

Engineering

1926

Arthur Hawes

1920

Arthur Bastain

1947

Arra Derderian Fall 2000

BS Computer Science

2005

Arnold Hillier

1941

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

Ap Shah Fall 2019

BS International Affairs and Economics

2022

Anthony Maddaluna

BS Chemical Engineering

1975

Anthony Sestito

1966

Anthony Becker Winter 1998

Communications

2002

Anthony Brookes Fall 2016

BS Economics

2020

Anthony Piazzo

Cardiopulmonary Science

2000

Anthony DiMaggio

Chemical Engineering

1943

Andrew Placido

Criminal Justice

1996

Andrew Bindelglass Fall 2018

BS Business Administration

2023

Andrew Hayward Fall 2019

BS Entrepreneurship

2022

Andrew Mattson Spring 2014

BS Behavioral Neuroscience

2018

Andrew Kwon Fall 2004
Andrew Boyd

Civil Engineering

1974

Andrew Eidelberg Winter 1977

Civil Engineering

1983

Andrew Smiley Fall 2015

BS Political Science and Economics

2020

Andrew Croy Spring 2017

BS Bioengineering

2020

Andrew Harder Spring 2007

Finance and Insurance

2011

Andrew Cole-Hatchard Fall 2008

Criminal Justice

2010

Andrew Gregory

Business Administration

1990

Andreas Petrides Spring 2018

BS Computer Engineering

2021

Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

Alvah Hoyt

1932

Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

Allen Cohen
Allen King

Business Administration

1968

Allen Swenson

BS Business Administration

1964

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Algot Forsberg

1931

Alfred Ingham

Business Administration

1966

Alfred Belanger

1965

Alfred Beswick

Electrical Engineering

1953

Alfonso Cavaliere

Civil Engineering

1937

Alexander Sherys

1932

Alexander Wu Fall 2019

BS Business Admin and Psychology

2022/2023

Alexander Dixit Fall 2012

Mechanical Engineering

2016

Alexander McNicol
Alex Pan Spring 2019

BS Finance

2021

Alec Jordan Spring 2016

BS Computer Science

2018

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Albert Bury

Civil Engineering

1928

Albert Freije

Business Administration

1947

Albert Ridinger

1977

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Alan Esses Fall 2020

BS Mechanical Engineering

2024

Alan Duffie

Chemical Engineering

1958

Al Wilson
AKS Trust
Adam Zakaris Spring 2016

BS Finance

2020

Adam Dorsky Winter 1998

Management

2002

Adam Wotherspoon Fall 2002

Journalism

2007

Adam Bindelglass Fall 2015

BS Behavioral Neuroscience

2018

Adam Cote Fall 1992

BS Civil Engineering

1996

Pages