You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Joseph Sylvester

1928

James Gay

BS Industrial Engineering

1949

L. Anderson
Brian Mulroe

Mechanical Engineering

1989

Constantine Zudak

1935

Charles Hunt

1939

Gregory Lemay

BS Industrial Engineering

1972

Earl Damon

Liberal Arts

1945

Edgar Johnson

1956

Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Donald Stickles

Chemical Engineering

1948

Elroy Heath

Electrical Engineering

1927

Thomas Senecal
Terance Brennan

Business Administration

1999

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Roger Gilbert
Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Brian McCaffrey

Business Administration

1999

Robert Dupras
Joseph Nordstrom

Electrical Engineering

1941

Lawrence Goodridge

Mechanical Engineering

1929

Richard McLaughlin

Electrical Engineering

1960

Orville Lindsay

1932

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Ralph Joyce
Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

John Wieker

1932

Ashton Bullard
Joseph Kershaw

Business Administration

1956

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Jeffrey Reinfelder

BS Business Administration

1992

Philip Wise

1977

William Hoag

Industrial Engineering

1971

David Cameron

1953

Donald Turner

Liberal Arts

1958

Stanley Beecher

1941

James McSweeny

1951

Paul Filkins
Thomas Lovinsky

Liberal Arts

1968

James DePaul
Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Brother Borrows
Chester Milewski

1938

Anthony Maddaluna

BS Chemical Engineering

1975

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

William Smith
Ernest Kovacs

1962

John Creapu

Electrical Engineering

1954

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Robert Young

Mechanical Engineering

1943

Charles Paterson

BS Industrial Engineering

1958

William Abrams

Civil Engineering

1928

William Vesey

1972

William Sullivan

1961

Luan Pham
Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

Thomas Moran

1927

Norman Francis

1956

Steven Markowitz

Business Administration

1973

Alfonso Cavaliere

Civil Engineering

1937

Walter Sorrow
William Freestone 1962

BS Business Administration

1964

Edmund Lapham

1942

Steve Black
Edward Bowler

BS Mechanical Engineering

1964

Warren Chilson

1924

Winslow Stahle

1929

Roland Warren

1927

Richard Hartwell

Business Administration

1970

Jeffrey Schake
Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Michael Plante

1974

Dennis Doyle

Business Administration

1970

Gerald Curren

Electrical Engineering

1935

Gerald Darling

Chemical Engineering

1953

Carlyle Johnson

1932

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Mark Wenckus

Business Administration

1973

Arthur Hedlund

Business Administration

1946

Anthony Sestito

1966

Otis Thorndike

1935

William Gittes

BS Education

1969

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Daniel McDonald
Arthur Wilkins

1932

Frank Heron
Steven Burack

Lincoln College

1977

George Norton

1926

Daniel Torre

Pharmacy & Associated Health

1973

Clifford Goodwin

BS Business Administration

1981

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

James McLoughlin

1965

John Del Negro

BS Business Administration

1970

Raymond Senecal
Stanley Rakowski

1946

John Kiladis

Liberal Arts

1966

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

David Remsen

Education

1967

Pages