You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Major Yearsort descending
Richard Beckley

1924

Francis Carroll

1924

Leslie Waugh

BS Civil Engineering

1925

Leslie Taylor

BS Mechanical Engineering

1925

Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

Edward Cotter

Electrical Engineering

1925

Paul Reed

1925

Roger Squier

Civil Engineering

1925

Vernon Ayles

1925

Elmer Linell

1925

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Ashton Holmes

BS Electrical Engineering

1925

Daniel Frost

1926

Arthur Bakalar

Engineering

1926

Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

George Norton

1926

Carl Godfrey

1926

E. Dill

1926

George McKenna

1926

Leon MacKenna

1926

Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Elroy Heath

Electrical Engineering

1927

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Thomas Moran

1927

Roland Warren

1927

Arthur Johnson

BS Electrical Engineering

1927

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Milton Merchant

Chemical Engineering

1927

Lawrence Clark

BS Administrative Engineering

1928

Lauris Bradbury

BS Electrical Engineering

1928

Albert Bury

Civil Engineering

1928

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Charles Cooke

1928

Joseph Sylvester

1928

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

William Abrams

Civil Engineering

1928

Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Winston Brooks

1928

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Gilbert Norten

1928

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Wayne Clark

BS Administrative Engineering

1928

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Lawrence Goodridge

Mechanical Engineering

1929

Winslow Stahle

1929

Vernon Padham

1929

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Raymond Richardson

1929

George Lookup

Civil Engineering

1929

Robert Dennis

1929

George Cookup

1929

John Foster

BS Mechanical Engineering

1929

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

William Stratton

1930

Charles Brown

1930

William Paxton

1930

Herman Liehr

1930

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Everett Fieber

1930

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

John Aldrich

1930

Herbert Tiffany

1931

Coburn Richardson

1931

Algot Forsberg

1931

Edward Fischer

Electrical Engineering

1931

Harold Somerville

1931

Franklin Lilley

Business Administration

1931

Paul Fuller

1931

Walter Forbush

1931

Roger Spafford

1931

Edwin O'Connor

1931

Rudolph Fornell

1932

Francis Shea

1932

Howard Sears

1932

Alexander Sherys

1932

Orville Lindsay

1932

John Wieker

1932

Carlyle Johnson

1932

Arthur Wilkins

1932

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Alvah Hoyt

1932

Edmund Ryan

1932

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Lester Meserve

1932

Daniel Allen

Civil Engineering

1932

Richard Jordan

Business Administration

1932

John Copithorne

Civil Engineering

1932

George Crocker

Civil Engineering

1932

John LaBelle

1932

Pages