You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Peter Woloschuk
Mike Carbico
George Osborne

Lincoln College

1962

B. Tyler
Kenneth Griffin
Harry Meier
Ed Fine
William Derosier
Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Gary Fontaine

1981

Kevin Mahoney

BS Business Administration

1980

Richard Domey
Charles Smith

1967

Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

Howard Zaidwerger

1977

Charles Patterson

1942

Richard Adams

Business Administration

1954

Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

Dwight Bohaker

1978

Thomas Sunborg

1940

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

Anthony Piazzo

Cardiopulmonary Science

2000

John Morin

BS Electrical Engineering

1990

John Frank

1964

Christopher Ceddia

Mechanical Engineering Technology

1991

Kenneth Spadola

Civil Engineering

1974

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Peter Cioffi

1948

George Watt

1951

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Wayne Tatro

1966

Richard Porter
John Andrews

1934

Luigi D'Ambrosi

Business Administration

1964

James McEvoy

Liberal Arts

1972

Thomas Ellis

1970

Stephen Lewis
Robert Johnson

1964

William Coleman

BS Civil Engineering

1993

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Robert Hegarty

Business Administration

1965

Stephen Sewell

1977

Winston Brooks

1928

Carl Godfrey

1926

David Ballou

1949

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Robert Burgess

1976

Charles Grant

1973

Robert Bartlett

1941

Gerard DeNapoli

1941

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Henry Kazanowski

1948

Douglas Connors

1973

William Raybuck

1939

Donald Lundstrom

Mechanical Engineering

1966

Roger Deshaies

Liberal Arts

1960

William Skelding

Chemical Engineering

1973

James Kilroy

1942

Laurent Cormier

1934

Bradley Richards

Liberal Arts

1965

Thomas Hollis

1941

Paul Carroll

BS Business Administration

1976

Vernon Padham

1929

Chris Uden
Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Roy Monson

1941

Charles Ford

1941

Normand Mailhot

Business Administration

1972

William Donoghue
Paul Solberg

Business Administration

1964

Richard Labelle

1962

Willard Robinson

Business Administration

1966

Ralph Bernard

1957

Robert Zetterberg

Business Administration

1961

Alvah Hoyt

1932

William Paxton

1930

Linus Aldrich
Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Edmund Ryan

1932

Frank Bolender

1953

Robert Surprenant

BS Business Administration

1964

Richard Gagnon

1959

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Mark Anderl

Liberal Arts

1979

Albert Freije

Business Administration

1947

James Cullen

1941

Thomas Martin

1965

Richard Cerni
Kenneth Spaulding

Liberal Arts

1967

James Iroy

1942

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Stanley Waugh

1920

Arthur Hawes

1920

Edward Taylor

1953

Roger Gerard

BA Business Administration

1959

Unknown Pratcor
Gerald Driscoll
Kevin Lawler

Pages