You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
John Waldron Fall 2004

Engineering

2009

Eric Smith Fall 2006

Entrepeneurship

2011

David Malakh Fall 2019
Keith Fenn Fall 1988

BS Civil Engineering

1991

Jeremy Paz-Sirvas Fall 2017

BS Architecture

2020

Gordon Johnson Fall 1972

BS Business Administration

1977

Marvin Carter Fall 2002

Communications

2005

Harry Tingley Fall 1968

Business Administration

1970

Carmen Iannuccilli Fall 1963

Business Mgt

1965

Kevin Liu Fall 2006

Mechanical Engineering

2011

David Brainerd Fall 2020

BS Computer Science

2023

Brandon O’Connell Fall 2007

Business

2012

Björn von Schoultz Fall 1964

BS Business Administration

1969

Robert Ashley
Daniel Dufresne

Mechanical Engineering

1962

Nicholas Montello

1953

James Daley
Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

Sergio Maixner

1970

Robert Clemence

1959

Robert Young

University College

1963

David LaBrecque

1970

Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

Roy Verderber

Liberal Arts

1955

Robert Hughes

Mechanical Engineering

1970

Eric Braverman

BS Business Administration

1976

Luis Paz

1983

William Harnden

1966

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Charles Brown

1930

John Skendall

Industrial Engineering

1935

George Gallighar

1956

Howard Pierce

1921

Kenneth Barney

1924

Orion Evans

BS Business Administration

1952

Kevin Dawson

1958

Boyd Max
Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Robert Walter
Keith Jameson

BS Mechanical Engineering

1959

Charles Cooke

1928

Robert Tabor

1947

Paul Hays

Industrial Engineering

1974

Daniel Scioletti
Donald Solomon

1967

Eric Gerney
Frederick Pratson

1959

Michael Ficurilli

Pharmacy & Allied Health

1979

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Valdis Goncarous
Charles Abend

1942

Austin McHugh

BS Industrial Engineering

1954

Michael Martin

198X

Steven Lilburn

BS Mechanical Engineering

1983

Eugene Diulio

Business Administration

1959

John Weisul

Engineering

1934

Peter Jones

Liberal Arts

1971

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Ernest Held
Charles Nelson
Charles Tongue

1942

Arnold Hillier

1941

James Bigelow

198x

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Wiliam Allen

Civil Engineering

1924

John McNallis
Stephen Foster

Business Administration

1964

Richard Locke

1935

James Downey

BS Civil Engineering

1998

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Stephen Kelemen

Mechanical Engineering

1972

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Coburn Richardson

1931

Henry Homer

1940

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

Philip Palumbo

BS Mechanical Engineering

1974

Samual Strahan
Leon Hall

1941

L. Anderson
William Messieri

BS Industrial Engineering

1973

Francis Shea

1932

Philip French

1974

S. Foster
Gilbert Perry

1921

Robert Dupras
Peter Moore

Education

1958

Earl Damon

Liberal Arts

1945

Horace Malfa

BS Chemistry

Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Robert Zacher

1937

Edward Lamb

1948

Thomas Rogers

1937

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Terance Brennan

Business Administration

1999

Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

Michael Sumner

1971

William Harding
Michael Sanzone

1974

Ashton Bullard
James Smith

Business Administration

1963

Pages