You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort ascending Year
Mark Kurcon

Business Administration

1991

Michael St.Germain Spring 2007

Business Administration

2011

Francis Dolan

Business Administration

1970

James Murgida

Business Administration

1968

Thomas Frank Fall 1968

Business Administration

1970

Philip Chrusz

Business Administration

1969

John McManus

Business Administration

1983

Robert Wood

Business Administration

1988

Frederick Brodsky

Business Administration

1966

Mario Mino

Business Administration

1998

John Mahoney

Business Administration

1957

Alfred Ingham

Business Administration

1966

Harry Tingley Fall 1968

Business Administration

1970

Gordon Fraser

Business Administration

1958

Laurence Redgate

Business Administration

1948

Leonard D'Innocenzo

Business Administration

1970

Kenneth Brown

Business Administration

1954

Paul Driscoll

Business Administration

1971

John Wilson

Business Administration

1952

James Smith

Business Administration

1963

Kevin Coleman Summer 1992

Business Administration

1995

Tracy Greene

Business Administration

1968

Robert Douglas

Business Administration

1964

John Chambers Fall 1981

Business Administration

1983

Eric Sundquist

Business Administration

1964

Frederick Young

Business Administration

1963

David Parsons

Business Administration

1966

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

Eugene Diulio

Business Administration

1959

Jess Weisman Fall 2008

Business Administration

2013

Stephen Foster

Business Administration

1964

Brian McCaffrey

Business Administration

1999

Michael Cunningham Spring 1960

Business Administration

1964

Ralph Hermann

Business Administration

1953

Joseph Kershaw

Business Administration

1956

Edward Oppenheimer

Business Administration

1975

Terance Brennan

Business Administration

1999

Granville Fuller

Business Administration

1949

John Whiteley Fall 1964

Business Adminisration

1967

David Morrison Spring 1984

Business Admin

1987

Robert Stewart Spring 1960

Business Admin

1964

Brandon O’Connell Fall 2007

Business

2012

Michael Schweitzer Fall 1999

Bus/MIS/Finance

2004

Raymond Munn Fall 1965

BSME

1969

Carnig Izmirian Winter 1963

BSIE

1967

Michael MacDonald Winter 1982

BSEE

1985

Walter McGourty Winter 1961

BSBA

1965

Salvatore Andolina Spring 1960

BS Union College (NY)

1972

Collin Anderson Fall 2019

BS Psychology

2023

Jack Witkin Spring 2014

BS Psychology

2018

Joshua Beitle Spring 2015

BS Psychology

2018

Evan Lynch Spring 2019

BS Psychology

2023

Keshav Sharma Spring 2018

BS Politics, Philosophy, & Economics

Andrew Smiley Fall 2015

BS Political Science and Economics

2020

David Farragher Winter 1982

BS Political Science

1986

Juan Gallego Fall 2017

BS Political Science

2020

Jun Hasegawa Fall 2018

BS Physical Therapy

2024

Steven Munt Winter 1992

BS Mechnical Engineering

1994

Jason Halmen Winter 1997

BS Mechanical Engineering Technology

2001

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Leslie Taylor

BS Mechanical Engineering

1925

Edward Bowler

BS Mechanical Engineering

1964

Chester Allen

BS Mechanical Engineering

1926

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

Theodore Corliss

BS Mechanical Engineering

1925

Edward Stone

BS Mechanical Engineering

1969

Charles Williams

BS Mechanical Engineering

1922

Mark Draheim Winter 1992

BS Mechanical Engineering

1994

John Katramados Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2019

Daniel Salus Spring 2013

BS Mechanical Engineering

Did not graduate NU

Jesse Appel Fall 2004

BS Mechanical Engineering

2009

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Christopher Prochaska Fall 2006

BS Mechanical Engineering

2011

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Martin Brown

BS Mechanical Engineering

1921

Thomas Hughes Spring 2019

BS Mechanical Engineering

2022

Richard Bearse

BS Mechanical Engineering

1923

James Quigley

BS Mechanical Engineering

1973

Alliston Gifford

BS Mechanical Engineering

1935

Philip Evans

BS Mechanical Engineering

1950

Clarence Huntington

BS Mechanical Engineering

1923

John Foster

BS Mechanical Engineering

1929

Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Donald Lundstrom Fall 1961

BS Mechanical Engineering

1966

Jonathan Lauck Winter 1992

BS Mechanical Engineering

1995

Douglas Hatch

BS Mechanical Engineering

1923

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Joseph Johnson

BS Mechanical Engineering

1962

Clarence Wentworth

BS Mechanical Engineering

1922

Alan Esses Fall 2020

BS Mechanical Engineering

2024

Fred Merrill

BS Mechanical Engineering

1926

Arthur Haines 1968

BS Mechanical Engineering

1972

Keith Jameson

BS Mechanical Engineering

1959

Steven Lilburn

BS Mechanical Engineering

1983

Philip Palumbo

BS Mechanical Engineering

1974

Farnham Smith

BS Mechanical Engineering

1924

Vernon Peterson

BS Mechanical Engineering

1921

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Pages