You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort ascending Year
Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Charles Clerkin Fall 2011

BS Mechanical Engineering

2016

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Nikhil Ramakrishnan Fall 2019

BS Marketing

2022

Randy DeLeo Fall 1988

BS Marketing

1991

Ryan Dent Spring 2017

BS Marketing

2021

Daniel Sullivan Fall 1997

BS Management Information Systems

2002

Gregory Bertoni Fall 2002

BS Management Information Systems

2007

Paul Cowan Summer 1972

BS Liberal Arts

1965

Kushal Raval Spring 2014

BS International Business

2017

Jerome McKeever Fall 2015

BS International Business

2019

Ap Shah Fall 2019

BS International Affairs and Economics

2022

James Gay

BS Industrial Engineering

1949

Zachary Feigelson Fall 2017

BS Industrial Engineering

2021

Gregory Hetelekidis Winter 1994

BS Industrial Engineering

1998

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Bernard Lannquist

BS Industrial Engineering

1967

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Austin McHugh

BS Industrial Engineering

1954

William Messieri

BS Industrial Engineering

1973

Leonard Burke

BS Industrial Engineering

1970

Gregory Lemay

BS Industrial Engineering

1972

Charles Paterson

BS Industrial Engineering

1958

Christian Evans Fall 2017

BS Health Sciences

2021

Bilal Ahmed Fall 2015

BS Health Science

2019

Luke Hong Spring 2018

BS Finance/Econ w/ Data Science Minor

2021

Michael Tremblay Fall 1980

BS Finance and Insurance

1984

Todd Bacon Fall 1984

BS Finance & Insurance

1987

Henry Dench Fall 2020

BS Finance & Fintech

2022

Brennan Caruthers Fall 2014

BS Finance

2018

Adam Zakaris Spring 2016

BS Finance

2020

Alex Pan Spring 2019

BS Finance

2021

Matthew Flynn Fall 2016

BS Finance

2021

Georges Magides Spring 2014

BS Environmental Science/ Economics

2018

Tim Farrenkopf Spring 2006

BS Environmental Geology

2009

Malachy Burke Fall 2014

BS Entrepreneurship/Finance

2018

William Shanks Fall 2019

BS Entrepreneurship and New Venture Management

2023

Andrew Hayward Fall 2019

BS Entrepreneurship

2022

Robert Thorpe

BS Engineering

1947

Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

John Morin

BS Electrical Engineering

1990

Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

David Johnson

BS Electrical Engineering

1962

Richard Bourne Spring 1967

BS Electrical Engineering

1969

Thomas Stevens

BS Electrical Engineering

1923

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Frederick Gunther

BS Electrical Engineering

1922

Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

Benjamin Smith

BS Electrical Engineering

1923

Craig Horneck Fall 1966

BS Electrical Engineering

1970

Arthur Johnson

BS Electrical Engineering

1927

Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Daniel Osborn

BS Electrical Engineering

1962

Karl Schwartz Winter 1981

BS Electrical Engineering

1986

Edwin West

BS Electrical Engineering

1958

Ashton Holmes

BS Electrical Engineering

1925

Edward Sampson

BS Electrical Engineering

1922

Thomas Gentile

BS Electrical Engineering

1975

Philip Weston

BS Electrical Engineering

1924

Richard Crosby

BS Electrical Engineering

1929

Sheldon Heap

BS Electrical Engineering

1921

Charles Hills

BS Electrical Engineering

1921

Walter Gray

BS Electrical Engineering

1928

Lawrence Mikulski Winter 1981

BS Electrical Engineering

1988

Lauris Bradbury

BS Electrical Engineering

1928

Frank Dennis

BS Electrical Engineering

1927

Younes Sherkat Spring 2014

BS Electrical Engineering

2018

Raluchukwu Ofomata Fall 2017

BS Electrical Engineering

2020

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Dana Lopes Fall 2006

BS Electrical and Computer Engineering

2011

William Gittes

BS Education

1969

Michael Lange Fall 2018

BS Economics and Business Administration

2023

Anthony Brookes Fall 2016

BS Economics

2020

John Schneeweis Fall 2014

BS Economics

2017

Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Hani Kitabwalla Fall 2019

BS Economics

2023

Justin Millar Spring 2017

BS Economics

2020

Gerald Driscoll Summer 1963

BS economics

1968

Matthew Wojtowicz Fall 2017

BS Data Science

2022

Samir Elhelw Spring 2019

BS Cybersecurity

2022

Johan Gonzalez Spring 2015

BS Criminal Justice

2018

Quincy Els Fall 2016

BS Computer Science/Music Composition Through Technology

2021

Owen Thurm Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Pedro Silva Fall 2014

BS Computer Science/Mathematics

2018

Varun Sattenapalli Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Matthew Ferber Spring 2017

BS Computer Science and Music Technology

William Hackney Fall 2018

BS Computer Science and Mathematics

2021

Viswajith Gopinathan Fall 2017

BS Computer Science & Finance

2021

Benjamin Alonzo Fall 2019

BS Computer Science & Business Administration

2023

Samuel Zlota Fall 2020

BS Computer Science

2023

Noah Skelton Spring 2019

BS Computer Science

2023

Pavan Hirpara Spring 2019

BS Computer Science

2022

John Courtney Spring 2019

BS Computer Science

2022

David Brainerd Fall 2020

BS Computer Science

2023

Ben Newfield Fall 2020

BS Computer Science

2023

Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Pages