You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort ascending Major Year
Stephen Foster

Business Administration

1964

Thomas Lovinsky

Liberal Arts

1968

Clifton Sibley

BS Mechanical Engineering

1925

Brother Borrows
Chester Milewski

1938

Anthony Maddaluna

BS Chemical Engineering

1975

William Smith
Ernest Kovacs

1962

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Lawrence Rising

BS Electrical Engineering

1927

Robert Young

Mechanical Engineering

1943

Charles Paterson

BS Industrial Engineering

1958

William Vesey

1972

Alfred Belanger

1965

Terance Brennan

Business Administration

1999

William Sullivan

1961

Luan Pham
Thomas Moran

1927

Robert Dupras
Steven Markowitz

Business Administration

1973

Earl Damon

Liberal Arts

1945

Walter Sorrow
William Freestone 1962

BS Business Administration

1964

Edmund Lapham

1942

Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Edward Bowler

BS Mechanical Engineering

1964

Winslow Stahle

1929

Alvin Comstock

BS Electrical Engineering

1926

Roland Warren

1927

Richard Hartwell

Business Administration

1970

Jeffrey Schake
Ashton Bullard
Leonard Taft

BS Electrical Engineering

1928

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

Michael Plante

1974

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Paul Filkins
James DePaul
Carlyle Johnson

1932

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Seldon Coombs

BS Mechanical Engineering

1922

Mark Wenckus

Business Administration

1973

Arthur Hedlund

Business Administration

1946

Anthony Sestito

1966

David Cameron

1953

Otis Thorndike

1935

William Gittes

BS Education

1969

Craig Andree

BA Liberal Arts

1976

Daniel McDonald
Arthur Wilkins

1932

Frank Heron
George Norton

1926

Daniel Torre

Pharmacy & Associated Health

1973

Clifford Goodwin

BS Business Administration

1981

Edward Ball

1965

James McLoughlin

1965

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Raymond Senecal
Stanley Rakowski

1946

John Creapu

Electrical Engineering

1954

John Kiladis

Liberal Arts

1966

Alfonso Cavaliere

Civil Engineering

1937

David Remsen

Education

1967

Peter Woloschuk
Steve Black
George Osborne

Lincoln College

1962

B. Tyler
Kenneth Griffin
Otto Bartels

1942

Harry Meier
Norman Francis

1956

Russell Minkwitz

BS Electrical Engineering

1943

Dennis Doyle

Business Administration

1970

Kevin Mahoney

BS Business Administration

1980

Gerald Curren

Electrical Engineering

1935

Charles Smith

1967

Warren Chilson

1924

Frank Roberts

Entrepeneurship

1991

Howard Zaidwerger

1977

Charles Patterson

1942

Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

Thomas Sunborg

1940

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

John Aldrich

1930

Anthony Piazzo

Cardiopulmonary Science

2000

John Morin

BS Electrical Engineering

1990

Gerald Darling

Chemical Engineering

1953

Kenneth Spadola

Civil Engineering

1974

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Clifford Coffin

Industrial Engineering

1940

Wesley Vines

Mechanical Engineering

1928

Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

John Del Negro

BS Business Administration

1970

George Watt

1951

Chauncey Hathaway

B.S. Chemical Engineering

1924

Steven Burack

Lincoln College

1977

Wayne Tatro

1966

Carlo Anamasi

Civil Engineering

1990

Richard Porter
James McEvoy

Liberal Arts

1972

Pages