You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort descending Year
Nicholas Dentato Fall 2014

BS Business Administration/Finance

2019

Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

Juan Gallo Spring 2013

BS Business/Marketing

2016

Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Isaac Voros Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Joseph Jupa

BS Chemical Engineering

1971

Robert Newman Fall 2017

BS Chemical Engineering

2020

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Lawrence Harrison

BS Chemical Engineering

1969

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Anthony Maddaluna

BS Chemical Engineering

1975

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Louis Rodgers Spring 1952

BS Chemical Engineering

1959

Tarek Ellithi Fall 1990

BS Chemical Engineering

1995

Horace Malfa

BS Chemistry

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

Keith Fenn Fall 1988

BS Civil Engineering

1991

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Kenneth Markussen

BS Civil Engineering

1969

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Adam Cote Fall 1992

BS Civil Engineering

1996

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

William Chantrell Summer 1972

BS Civil Engineering

1976

Jason Boudreau Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

Keith Brockman Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Leslie Waugh

BS Civil Engineering

1925

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Ed Boyajian Spring 1967

BS Civil Engineering

1969

William Coleman

BS Civil Engineering

1993

Robert Tillman Winter 1980

BS Civil Engineering

1972

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Michael Jabour Spring 2015

BS Civil Engineering

2018

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

James Downey

BS Civil Engineering

1998

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Eric Bielby Spring 2000

BS Civil Engineering

2004

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Steven Mach Fall 2000

BS Civil Engineering

2005

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Matthew Paquin Winter 1990

BS Civil Engineering

1993

George Clements

BS Civil Engineering

1921

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Ryan Beckmann Fall 2019

BS Communication Studies

2023

William Borch Spring 2014

BS Communications

2018

Ben Prisby Spring 2016

BS Computer Engineering

2019

Jason Serpe Spring 2019

BS Computer Engineering

2023

Andreas Petrides Spring 2018

BS Computer Engineering

2021

John Courtney Spring 2019

BS Computer Science

2022

David Brainerd Fall 2020

BS Computer Science

2023

Ben Newfield Fall 2020

BS Computer Science

2023

Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Joseph Donovan Spring 2014

BS Computer Science

2018

Arra Derderian Fall 2000

BS Computer Science

2005

Alec Jordan Spring 2016

BS Computer Science

2018

Noah Massry Fall 2019

BS Computer Science

2022

Cameron Scoons Fall 2019

BS Computer Science

2022

Samuel Zlota Fall 2020

BS Computer Science

2023

Noah Skelton Spring 2019

BS Computer Science

2023

Pavan Hirpara Spring 2019

BS Computer Science

2022

Benjamin Alonzo Fall 2019

BS Computer Science & Business Administration

2023

Viswajith Gopinathan Fall 2017

BS Computer Science & Finance

2021

William Hackney Fall 2018

BS Computer Science and Mathematics

2021

Matthew Ferber Spring 2017

BS Computer Science and Music Technology

Varun Sattenapalli Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Owen Thurm Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Pedro Silva Fall 2014

BS Computer Science/Mathematics

2018

Quincy Els Fall 2016

BS Computer Science/Music Composition Through Technology

2021

Johan Gonzalez Spring 2015

BS Criminal Justice

2018

Samir Elhelw Spring 2019

BS Cybersecurity

2022

Matthew Wojtowicz Fall 2017

BS Data Science

2022

John Schneeweis Fall 2014

BS Economics

2017

Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Hani Kitabwalla Fall 2019

BS Economics

2023

Justin Millar Spring 2017

BS Economics

2020

Gerald Driscoll Summer 1963

BS economics

1968

Anthony Brookes Fall 2016

BS Economics

2020

Michael Lange Fall 2018

BS Economics and Business Administration

2023

William Gittes

BS Education

1969

Pages