You are here

Alumni

First Name Last Name Pledged Majorsort ascending Year
David Brainerd Fall 2020

BS Computer Science

2023

Ben Newfield Fall 2020

BS Computer Science

2023

Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Joseph Donovan Spring 2014

BS Computer Science

2018

Arra Derderian Fall 2000

BS Computer Science

2005

Andreas Petrides Spring 2018

BS Computer Engineering

2021

Ben Prisby Spring 2016

BS Computer Engineering

2019

Jason Serpe Spring 2019

BS Computer Engineering

2023

William Borch Spring 2014

BS Communications

2018

Ryan Beckmann Fall 2019

BS Communication Studies

2023

Roger Spear

BS Civil Engineering

1921

Leslie Waugh

BS Civil Engineering

1925

Adam Cote Fall 1992

BS Civil Engineering

1996

Frank Cundari

BS Civil Engineering

1921

Keith Fenn Fall 1988

BS Civil Engineering

1991

Robert Tillman Winter 1980

BS Civil Engineering

1972

Michael Jabour Spring 2015

BS Civil Engineering

2018

William Chantrell Summer 1972

BS Civil Engineering

1976

James Downey

BS Civil Engineering

1998

Jason Boudreau Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Malcolm Deacon

BS Civil Engineering

1928

Woodworth Stoddard

BS Civil Engineering

1928

Chester Dodge

BS Civil Engineering

1955

Keith Brockman Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Craig Gustavson Winter 1992

BS Civil Engineering

1994

Ed Boyajian Spring 1967

BS Civil Engineering

1969

Allan Hanson

BS Civil Engineering

1929

William Coleman

BS Civil Engineering

1993

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Roger Stevenson

BS Civil Engineering

1937

Steven Mach Fall 2000

BS Civil Engineering

2005

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Matthew Paquin Winter 1990

BS Civil Engineering

1993

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

Eric Bielby Spring 2000

BS Civil Engineering

2004

Richard Partiss

BS Civil Engineering

1926

George Clements

BS Civil Engineering

1921

Alan Thompson

BS Civil Engineering

1923

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Maurice Hobbs

BS Civil Engineering

1928

Eric Halstead

BS Civil Engineering

1997

Kenneth Markussen

BS Civil Engineering

1969

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Jeffrey Taylor

BS Civil Engineering

1974

Walter Richards

BS Civil Engineering

1921

Horace Malfa

BS Chemistry

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Tarek Ellithi Fall 1990

BS Chemical Engineering

1995

Edwin Davidson

BS Chemical Engineering

1925

Warren Sperl

BS Chemical Engineering

1922

Lawrence Harrison

BS Chemical Engineering

1969

Stephen Dennis

BS Chemical Engineering

1969

Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Anthony Maddaluna

BS Chemical Engineering

1975

Louis Rodgers Spring 1952

BS Chemical Engineering

1959

Walter Lauritzen

BS Chemical Engineering

1924

Elmer Anderson

BS Chemical Engineering

1952

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

Robert Newman Fall 2017

BS Chemical Engineering

2020

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Chester Baker

BS Chemical Engineering

1920

Joseph Jupa

BS Chemical Engineering

1971

Bertram Barrows

BS Chemical Engineering

1928

Albert Vinal

BS Chemical Engineering

1927

Stuart Morgan

BS Chemical Engineering

1922

Dario Tagliaferri Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Isaac Voros Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Juan Gallo Spring 2013

BS Business/Marketing

2016

Zurabi Kirvalidze Spring 2018

BS Business Management

Nicholas Dentato Fall 2014

BS Business Administration/Finance

2019

Michael Barbour Fall 2014

BS Business Administration/Economics

2018

Richard Moore

BS Business Administration, Marketing

1969

Calum Boone Spring 2019

BS Business Administration & Design

2023

John Gedaminski Summer 1972

BS Business Administration - Accounting

1975

Bjorn Von Schoultz

BS Business Administration

1969

Asher Diem Spring 1993

BS Business Administration

1996

Richard Clark Winter 1959

BS Business Administration

1963

Edward Cerninka

BS Business Administration

1955

Eugene Flanagan

BS Business Administration

1987

Thomas Nickerson Fall 1953

BS Business Administration

1956

Brandon Hresko Fall 2018

BS Business Administration

2022

Ronald Machakos Winter 1993

BS Business Administration

1994

John Curley

BS Business Administration

1948

Richard Thomas Fall 1967

BS Business Administration

1971

Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

Eric Braverman

BS Business Administration

1976

Orion Evans

BS Business Administration

1952

Jeffrey Reinfelder

BS Business Administration

1992

Jason Horvath Winter 1996

BS Business Administration

2000

William Freestone 1962

BS Business Administration

1964

Brian Knowles Spring 2014

BS Business Administration

2018

Clifford Goodwin

BS Business Administration

1981

Corey Litchfield Fall 1990

BS Business Administration

1995

Kevin Mahoney

BS Business Administration

1980

Michael Rudolph

BS Business Administration

1979

John Del Negro

BS Business Administration

1970

Thomas Connolly Spring 1961

BS Business Administration

1963

Pages