You are here

Alumni

First Namesort ascending Last Name Pledged Major Year
Jeffrey Schake
Jefferey Stevens Fall 1999

Criminal Justice

2004

Jason Brown Fall 1998

Computer Engineering

2003

Jason Jones Fall 2000

Computer Science

2005

Jason Halmen Winter 1997

BS Mechanical Engineering Technology

2001

Jason Boudreau Fall 1994

BS Civil Engineering

1997

Jason Serpe Spring 2019

BS Computer Engineering

2023

Jason Horvath Winter 1996

BS Business Administration

2000

Jason Doughty Fall 1995

Communications

2000

James Gilchrist

Liberal Arts

1965

James Woods

1956

James Taylor

1966

James Murgida

Business Administration

1968

James Cullen

1941

James Carlin

Civil Engineering

1937

James Denholm

Lincoln College

1969

James Crump
James Daily

Business Administration

1964

James Denton

1935

James Smith

Business Administration

1963

James Mosseau

1955

James Bigelow

198x

James Gay

BS Industrial Engineering

1949

James McSweeny

1951

James Cronin Fall 1968

Business Administration

1970

James McLoughlin

1965

James Marshall

Electrical Engineering

1923

James McEvoy

Liberal Arts

1972

James Kilroy

1942

James Osborn Spring 1961

Math

1964

James Iroy

1942

James Daley
James Foley

BS Business Administration

1970

James Kehoe
James Downey

BS Civil Engineering

1998

James Rouse Fall 2018

BS Biology

2022

James Gray Fall 2000

Business Administration

2005

James DePaul
James Hardy
James Quigley

BS Mechanical Engineering

1973

James Fitzpatrick

University College

1974

James Stretton

BS Business Administration

1978

Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

Jack Madden Fall 2017

BS Business Administration

2021

Jack Witkin Spring 2014

BS Psychology

2018

Jack Coleman
J. Winslow
Isaac Voros Fall 2019

BS Cell and Molecular Biology

2023

Ioannis Emmanuel

Business Administration

1963

Ian Van De Poll
Ian Mitnick Fall 2009

Political Science

2013

I. Daborowski

Mechanical Engineering

1943

Howard Barnes

1942

Howard Pierce

1921

Howard Sears

1932

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Howard Zaidwerger

1977

Horace Malfa

BS Chemistry

Hjalmer Fundin

BS Mechanical Engineering

1923

Herman Liehr

1930

Herberto DaSilva Spring 2007

Criminal Justice

2011

Herbert Lundgren
Herbert Alexander

1941

Herbert Landry

BS Mechanical Engineering

1921

Herbert Tiffany

1931

Herbert Hearty

1924

Henry Bullard

1966

Henry Homer

1940

Henry Kendall

1946

Henry Dugan Spring 1962

Liberal Arts

1965

Henry Kazanowski

1948

Henry Dench Fall 2020

BS Finance & Fintech

2022

Henry McArdle

1943

Henry Hendall

1946

Henry Shepherd

Chemical Engineering

1930

Harvey Lemovitz Fall 1966

BS Business Administration

1970

Harry Hersh Winter 1966

B.S.E.E.

1970

Harry Tingley Fall 1968

Business Administration

1970

Harry Daw

1959

Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Harry Meier
Harry Dahlstrom

Mechanical Engineering

1947

Harry Hughes

1937

Harry Olson

1936

Harold Garrison
Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

Harold Clarke

Business Administration

1949

Harold Somerville

1931

Harold Moore
Hani Kitabwalla Fall 2019

BS Economics

2023

Gregory Bertoni Fall 2002

BS Management Information Systems

2007

Gregory Couture

Arts & Sciences

1980

Gregory Lemay

BS Industrial Engineering

1972

Gregory Hetelekidis Winter 1994

BS Industrial Engineering

1998

Gregory O'Connor

Criminal Justice

1988

Gregory Jarbeau Fall 2001

Electrical Engineering

2005

Granville Fuller

Business Administration

1949

Gordon Johnson Fall 1972

BS Business Administration

1977

Gordon Fraser

Business Administration

1958

Gordon Anderson

Mechanical Engineering

1934

Pages