You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
Kevin Sorgi

Education

1970

Daniel Allen

Civil Engineering

1932

Kevin Lawler
Paul Borosavage

Criminal Justice

1979

Russell McGrath

BS Civil Engineering

1928

Mauritz Anderson
Herman Liehr

1930

Kenneth Jones

Liberal Arts

1971

Walter Curley

Business Administration

1947

Robert Weston

Business Administration

1970

Martin Heinlein

Electrical Engineering

1923

Donald Chase

1956

John Sharp

1941

Stanley Negus

Electrical Engineering

1930

Joseph Tierney

1937

Gerard Reed

BS Civil Engineering

1989

Everett Williston

BS Electrical Engineering

1928

Edward Higgins

BS Chemical Engineering

1952

George Clements

BS Civil Engineering

1921

Mark O'Quinn
Richard Trench

1952

Robert Graves

1956

Robert Brenna

1976

Robert McMellon

Chemical Engineering

1961

Willis Stockbridge

BS Industrial Engineering

1939

Charles Ford

1941

Vernon Ayles

1925

Donald Lloyd

1939

Donald Macbrien

1934

Allen King

Business Administration

1968

John Dawson

1958

Raymond Richardson

1929

James Woods

1956

Harold Holmquist

BS Mechanical Engineering

1932

John Combellack

Business Administration, Accounting

1969

Barry Paine

1936

Norman Vail

Engineering

1965

Lester Meserve

1932

Leon Sudrabin

1936

Albert Freije

Business Administration

1947

Thomas Barnish

Electrical Engineering

1985

Richard Call
John Siegelman

BS Business Administration

1967

Gerald Driscoll
Richard Mood

Business Administration

1974

Richard Beckley

1924

William Malcolm
Frank LaBree

BS Electrical Engineering

1921

James Denton

1935

Harry Hughes

1937

George Cookup

1929

Howard Pearce

BS Civil Engineering

1922

Warren Duane

Education

1965

Donald Sanford

Electrical Engineering

1972

George Cramer

BS Civil Engineering

1921

Archie Swasey

Mechanical Engineering

1949

John Gallagher
David Pillsbury

Business Administration

1958

William Smith
Ioannis Emmanuel

Business Administration

1963

Peter Morse

Business Administration

1961

Steven Abramowitz

Business Administration

1985

Henry McArdle

1943

Bruce Webb

Liberal Arts

1966

Carl Healy

1964

Ronald Caton

Civil Engineering

1960

Thomas Scott

1934

James Taylor

1966

Obediah Gibson

Business Administration

1964

Rodney Southworth

BS Mechanical Engineering

1927

Everett Fieber

1930

George Allen
Richard Tilley

1952

Robert Goodale

Chemical Engineering

1955

George McKenna

1926

David Standley

BS Civil Engineering

1921

Richard Anderson

Criminal Justice

1980

Franklin Lilley

Business Administration

1931

Bruce Thomsen 1960

BS Business Administration

1963

William Jones

1949

John Curran

Engineering

1937

Henry Hendall

1946

Eric Chetwynd

Liberal Arts

1960

Roderick Sipe

BS Business Administration

1980

Paul Reed

1925

Lawrence Wilson

BS Industrial Engineering

1943

Charles Hillis
John Clifford

1949

William Ogonowski

1976

Robert Brochu

Industrial Engineering

1961

Walter McNamara

BS Business Administration

1977

Ashton Stone

Chemical Engineering

1938

Michael Forrest

1964

Robert Baker

Business Administration

1987

Thomas Kelley

BS Mechanical Engineering

1922

Edward Danahy

1956

Edward Debery

1947

Albert Ridinger

1977

Maurice Wright

BS Chemical Engineering

1924

Richard Hopkins

1954

Pages