You are here

Alumni

First Namesort descending Last Name Pledged Major Year
Nathan Kocon Fall 2000

Business Administration

2005

Nathaniel Wilkie Fall 1995

Criminal Justice

2000

Neil Magazine Fall 2016

Marketing and Political Science

2018

Newton Tucker

Chemical Engineering

1925

Nicholas Montello

1953

Nicholas Dentato Fall 2014

BS Business Administration/Finance

2019

Nicholas Convery Fall 1998

Criminal Justice

2002

Nicholas Hallowell Fall 2012

Economics

2016

Nicholas Willing Fall 2008

Criminal Justice

2013

Nikhil Ramakrishnan Fall 2019

BS Marketing

2022

Nils Gustavson

1934

Noah Massry Fall 2019

BS Computer Science

2022

Noah Skelton Spring 2019

BS Computer Science

2023

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Norman Cheney

BS Mechanical Engineering

1921

Norman Cleveland

Civil Engineering

1939

Norman Baron Fall 1963

BA

1967

Norman Francis

1956

Norman Pierce

Liberal Arts

1958

Norman Vail

Engineering

1965

Normand Mailhot

Business Administration

1972

O. Pullen

1943

Obediah Gibson

Business Administration

1964

Oren Foley

Business Administration

1953

Ori Nahum Spring 2015

BS Business Administration

2019

Orion Evans

BS Business Administration

1952

Orville Caswell

BS Mechanical Engineering

1923

Orville Lindsay

1932

Otis Thorndike

1935

Otto Grieshaber Fall 1978

BBA (Temple University)

1984

Otto Bartels

1942

Owen Thurm Fall 2019

BS Computer Science/Mathematics

2023

Partick Burns

1971

Patrick Tylek Spring 2005

Biology

2009

Paul Hays

Industrial Engineering

1974

Paul Driscoll

Business Administration

1971

Paul Cowan Summer 1972

BS Liberal Arts

1965

Paul Therrien

Liberal Arts

1965

Paul Filkins
Paul Carroll

BS Business Administration

1976

Paul Solberg

Business Administration

1964

Paul Dietenhofer Fall 1970

BS Business Administration

1974

Paul Reed

1925

Paul Borosavage

Criminal Justice

1979

Paul Daly
Paul Fuller

1931

Paul Hannigan

Civil Engineering

1973

Paul Lyons

1935

Pavan Hirpara Spring 2019

BS Computer Science

2022

Pedro Silva Fall 2014

BS Computer Science/Mathematics

2018

Peter Jones

Liberal Arts

1971

Peter Moore

Education

1958

Peter Woloschuk
Peter Cioffi

1948

Peter Morse

Business Administration

1961

Peter Arnold

1974

Peter Manganaro

Arts & Science

1983

Philip Weston

BS Electrical Engineering

1924

Philip Palumbo

BS Mechanical Engineering

1974

Philip French

1974

Philip Mandel

1969

Philip Wise

1977

Philip Smith

BS Civil Engineering

1939

Philip Evans

BS Mechanical Engineering

1950

Philip Chrusz

Business Administration

1969

Quincy Els Fall 2016

BS Computer Science/Music Composition Through Technology

2021

R. Gosselin
Ralph Quilty

BS Chemical Engineering

1924

Ralph Joyce
Ralph Hermann

Business Administration

1953

Ralph Bernard

1957

Ralph Rollins

1938

Ralph Lewis

1920

Raluchukwu Ofomata Fall 2017

BS Electrical Engineering

2020

Randy DeLeo Fall 1988

BS Marketing

1991

Ray Banks

1945

Raymond Sweezey

BS Electrical Engineering

1930

Raymond Munn Fall 1965

BSME

1969

Raymond Rondeau

Business Administration

1989

Raymond Senecal
Raymond Hanna

Electrical Engineering

1932

Raymond Richardson

1929

Raymond Munn

Mechanical Engineering

1969

Raymond Rich
Reginald Cardozo Fall 1998
Richard Rodgers

Liberal Arts

1969

Richard Clark Winter 1959

BS Business Administration

1963

Richard Locke

1935

Richard Bordiere

198x

Richard Anderson

Liberal Arts

1953

Richard White

Chemical Engineering

1955

Richard Ohsol

Liberal Arts

1967

Richard Thomas Fall 1967

BS Business Administration

1971

Richard Sullivan

BS Business Administration

1983

Richard Moore

BS Business Administration, Marketing

1969

Richard St. Clair

BS Mechanical Engineering

1929

Richard Piselli Fall 1998

Finance

2003

Richard McLaughlin

Electrical Engineering

1960

Richard Sturges

BS Chemical Engineering

1975

Richard Hartwell

Business Administration

1970

Pages