You are here

Alumni

First Name Last Name Pledgedsort descending Major Year
David Conlon

BS Business Administration

1970

Ian Van De Poll
George Hall

Business Administration

1953

Henry Bullard

1966

August Friensehner
Mark Petersen

Computer Science

1984

David Carberry 1989

Mechanical Engineering Technology

1991

Edward Simonin

1952

Alan Duffie

Chemical Engineering

1958

James Crump
Harold Moore
Alfred Belanger

1965

George Mallion

1920

John Lambert

1975

Ralph Rollins

1938

John Copithorne

Civil Engineering

1932

Francis Dolan

Business Administration

1970

James Hardy
Allen Swenson

BS Business Administration

1964

Ernest Garron

BS Civil Engineering

1969

William Pirzl

1948

Carl Eurenius

1934

Edward McCafferty

Business Administration

1983

Kenneth Hume

Business Administration

1971

Mark Weinker
Herbert Hearty

1924

Thomas Cavanaugh
David Semenza

Liberal Arts

1971

Roland Theroux

1966

Roger Gilbert
James Quigley

BS Mechanical Engineering

1973

Theodore Bliss

Chemical Engineering

1923

Roger Spafford

1931

John Alves

BS Mechanical Engineering

1922

William Goodhue

Chemical Engineering

1965

George McKewen

1924

Harry Flanders

BS Electrical Engineering

1923

Craig Andree

BA Liberal Arts

1976

Ronald Lindquist

Liberal Arts

1967

Richard Jordan

Business Administration

1932

Charles Curtin

1968

Byron Wiederkehr

1936

Francis Heran

1987

Philip Chrusz

Business Administration

1969

Bruce Noel
Rick Bourne
Walter Kennedy

1921

George Darling

1948

J. Winslow
John Hmurciak

Civil Engineering

1970

Allen Cohen
Harry Olson

1936

Richard Turaniczo
Andrew Gregory

Business Administration

1990

Alexander McNicol
Scott Story

1973

Kenneth Foster

BS Business Administration

1969

Edward Ball

1965

Randy DeLeo Fall 1988

BS Marketing

1991

Craig Horneck Fall 1966

BS Electrical Engineering

1970

Daniel Sullivan Fall 1997

BS Management Information Systems

2002

Rithesh Kayathi Fall 2019

Data sciences and Finance DSBA

2023

Colin Campbell Fall 1983

BET

1985

Ap Shah Fall 2019

BS International Affairs and Economics

2022

Harvey Lemovitz Fall 1966

BS Business Administration

1970

Shawn McCormick Fall 1976

BS Arts and Sciences

1981

Ben Newfield Fall 2020

BS Computer Science

2023

Evan Bangs Fall 2017

Civil Engineering

2022

Jefferey Stevens Fall 1999

Criminal Justice

2004

John Schneeweis Fall 2014

BS Economics

2017

Michael Kennedy Fall 1996

BS Business Administration

2000

Nathaniel Wilkie Fall 1995

Criminal Justice

2000

Matthew Lieberman Fall 2011

Mechanical Engineering

2016

Daniel Wittstein Fall 2007

International Business

2011

Jake Schwartz Fall 2015

BS Mechanical Engineering

2020

Benjamin Schultze Fall 2016

BS Computer Science/Mathematics

2021

Nicholas Hallowell Fall 2012

Economics

2016

Christopher Robbat Fall 2007

Mechanical Engineering

2011

Brian Conroy Fall 2005

Engineering

2010

Adam Cote Fall 1992

BS Civil Engineering

1996

Kevin Fallon Fall 2019

BS Computer Science

2023

Kieran Mital Fall 2016

BS Business Administration

2019

Donald Lundstrom Fall 1961

BS Mechanical Engineering

1966

Matthew Plosker Fall 1998

2003

Gregory Bertoni Fall 2002

BS Management Information Systems

2007

Nikhil Ramakrishnan Fall 2019

BS Marketing

2022

Alan Esses Fall 2020

BS Mechanical Engineering

2024

Ryan McGuire Fall 2018

BS Business Administration

2021

Michael Barbour Fall 2014

BS Business Administration/Economics

2018

Matthew Little Fall 2006

Finance and Insurance/Accounting

2011

Brian Hickey Fall 2003

Political Science

2008, Uconn

Jason Brown Fall 1998

Computer Engineering

2003

Thomas Frank Fall 1968

Business Administration

1970

Bilal Ahmed Fall 2015

BS Health Science

2019

David King Fall 1966
Devin Ambalangodage Fall 2016

BS Economics

2019

Matthew Gabak Fall 2006

Mechanical Engineering

2009

Marvin Carter Fall 2002

Communications

2005

Hani Kitabwalla Fall 2019

BS Economics

2023

Noah Bissonnette Fall 2017

BS Chemistry

2020

Pages